POLABAN – LITVÍNOV 1:0

O jediný gól utkání se postaral útočník Křelina, který skóroval ve 35. minutě. Další šance se téměř nerodily, prim hrály hlavně obrany.

„Zase se budu opakovat. Bylo to těžké utkání s houževnatým soupeřem, které moc fotbalové krásy nepobralo," načal hodnocení zápasu trenér nymburského mužstva Radek Kulhánek.

Jeho tým zase neinkasoval. Obrana Polabanu pracuje na výbornou. „Dozadu jsme to zase zvládli, horší je to ale směrem dopředu. Tam to pořád není ono. Máme špatnou přechodovou fázi, tam nám to vázne. Nám se ale povedlo proměnit alespoň jednu šanci a za to jsme rádi," radoval se z vítězství Kulhánek.

Utkání bylo chudé na šance. Ty vyložené byly dvě, jedna na každé straně. „My jsme měli obrovskou šanci hned v první minutě, ale Nepovím brankáře neprostřelil. Hosté zahrozili vážně také jednou, ale dokázali jsme to včas uhasit. Po naší brance to už byl jeden souboj za druhým, byla to spíš flákaná. Je ale fakt, že Litvínov dobře bránil a do šancí nás nepouštěl," řekl nymburský kormidelník.

Polaban na jaře prohrál jen první utkání, od té doby je neporažen. Což je velice dobrá vizitka. „To je sice pravda a je to pozitivum. Ale také jsme bohužel jen jednou vyhráli za tři body a jednou za dva. Těch bodů jsme měli mít prostě víc. Jak už jsem řekl: dopředu to není dobré, tam nám to nejde a naše hra směrem dopředu velkou kvalitu nemá. Ale dozadu to zvládáme," dodal.

Branka: 35. Křelina. Rozhodčí: Szikszay. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 1:0.
Polaban Nymburk: Dědek – Herčík, Murárik, Bohdan, T. Dudla – Novotný (64. Kulhánek), T. Svoboda, Jeník, Nepovím (80. Čemus) – Cáska(90. M. Dudla) – Křelina.