PODĚBRADY – POLEPY  1:3

V poděbradském dresu se objevili dva noví hráči. V bráně se vystřídali Volráb, který chytal za Dymokury, a do druhého poločasu šel Málek, který hájí branku Veltrub. „Zatím jsou to jediní noví hráči," hlesl po zápase poděbradský kapitán Jan Jirásek.

Jeho tým srovnal skóre těsně před koncem první půle, lobem se trefil Churavý. Ve druhé půli střílely góly už jen Polepy. „Soupeř byl fotbalovější, více držel míč a hrál kombinační fotbal. V první půli byly Polepy určitě lepší, pak se to trochu vyrovnalo. Utkání splnilo účel, byla to kvalitní příprava a zpestření přípravy," řekl Jirásek.

„Přestože jsme do zápasu nastoupili oslabeni, od začátku jsme dobře kombinovali a byli v držení míče. Ujali jsme se vedení již v páté minutě Suchánkem z trestného kopu. Soupeř se bránil, ale do poločasu se mu podařilo vyrovnat. Podobný obraz hry byl i ve druhém poločase. Druhou a třetí branku jsme vstřelili až v závěru druhé půle. Naše vítězství je zasloužené," konstatoval trenér Polep Bohuslav Mokříž.

„Hráli jsme docela dobře. Soupeře jsme skoro do ničeho nepustili," uvedl střelec vedoucí branky Polep František Suchánek.

Branky: Churavý – Suchánek, Dušek, Müller. Poločas: 1:1. Poděbrady: Volráb – Poděbradský, Voříšek, Suchánek, Jirásek – Brtek, Hruška, Billý, Zumr – Churavý, Herzán, střídali Málek, Krejčík, Lacina.

POLABAN – LUŠTĚNICE  5:0

Fotbalisté Polabanu se na vítězství moc nenadřeli. Vyšel jim hlavně úvod zápasu. „Začátek jsme měli výborný, soupeř ho zaspal a za dvě minuty jsme vedli o dva góly. Oni byli na začátku jako opaření a začali hrát až od patnácté minuty," uvedl k zápasu nymburský útočník Pavel Mareš, který v zápase skóroval hned dvakrát. „Po třetí brance už bylo po zápase. Oni žádnou vyloženou šanci neměli, bylo to jednoznačné utkání. Jim se rozpadla obrana a několikrát je ještě podržel brankář," uvedl forvard Polabanu.

V týmu Nymburka si poprvé zahrál Čemus, který naposledy hájil barvy Litole.

Branky: Mareš 2, Lukavec, Havlík, Čemus. Poločas: 3:0. Polaban Nymburk: Janura – Bobek, Samek, O. Jech, Nepovím – Hačka, M. Novotný, Bošina, Lukavec – Mareš, Čemus, střídali Borecký, Nedorost, Bašus, Havlík.

Další utkání: FK Kolín U19 – Velim 1:1 (branky: Veselý – Vácha).

Program 3. kola – sobota 26. ledna: Čáslav B – Bohemia Poděbrady (10 hodin), TJ Polepy – FC Velim (12), FK Kolín – Polaban Nymburk (14). Utkání Luštěnice – Ostrá se bude hrát až 12. února od 18 hodin.