Byla to katastrofa, jakou svět neviděl, řekl kouč

Přestože nymburští fotbalisté vyhráli, jejich kouč byl po utkání dost naštvaný. „Byla to katastrofa, jakou svět neviděl," ulevil si po utkání nymburský trenér Radek Kulhánek. „My jsme vedli dva nula, měli jsme spoustu dalších šancí, ale místo toho, abychom vedli o pět gólů, tak jsme nechali soupeře vyrovnat. Nezvládli jsme první poločas, i když jsme dali dva góly a do druhého jsme vstoupili tak, že jsme pustili soka na dva dva," uvedl nymburský trenér.

Jeho tým pak ale třemi zásahy rozhodl zápas ve svůj prospěch. „Nejprve Peterka zahodil další šanci, ale pak byl stejný hráč faulovaný a Tomáš Svoboda proměnil penaltu. Poté jsme přidali další dva góly. Místo toho, abychom vedli osm nula, tak jsme se trápili," kroutil nevěřícně hlavou Kulhánek.
Jeho tým ale stále atakuje příčky nejvyšší. „Bylo ale vidět, že někteří naši mladí hráči takové zápasy nezvládají. I proto musím pochválit Milana Svobodu, který dva góly dal a další připravil. Z výkonu jsem hodně zklamaný, nehrajeme dobře. Ale máme tři body a musíme zvládnout poslední tři kola, dodal kouč.

Po prohraném utkání skončil v Ostré kouč Tesař

Ještě hůř dopadla Ostrá, která zase prohrála. A to vedla dvakrát díky trefám Remence. „Remízu jsme si v tomto zápase asi zasloužili. Ale to není nic platné. Dál na nás leží deka, ještě že jsme na podzim uhráli dost bodů. Navíc máme pořád hodně zraněných hráčů," ulevil si vedoucí mužstva Ostré Josef Červinka.

Po druhé trefě Remence z 52. minuty to vypadalo na bodový zisk. Ale ouha. Hosté totiž v 72. minutě vyrovnali a pak dali v rozmezí pěti minut tři góly. „Tím otočili výsledek na svoji stranu. Je to pro nás krutá porážka, kluci se snažili. Jinak se hrál celkem pěkný fotbal, bylo to koukatelné. Ani my jsme nehráli špatně," řekl Červinka.

Po utkání skončil na lavičce Ostré trenér Jaroslav Tesař. Jeho místo zaujmou pouze do konce sezony otec a syn Dozorcové, v letní přestávce se mužstva ujme Jiří Kafka, dosavadní kouč divizních Neratovic.

Semice držely s lídrem krok. Ale neudržely

Semice to měly hodně těžké. Po domácí porážce v derby od Polabanu Nymburk 1:4 hrály na půdě lídra soutěže. A tam se zrodil stejný výsledek. „Ale až do dvaasedmdesáté minuty to bylo naprosto vyrovnané utkání. Bylo to jiné než minulý týden," uvedl vedoucí semického týmu Miroslav Čepelka. „V obraně jsme hráli dobře, soupeře jsme drželi na odstup. Oproti minulým dvěma zápasům to bylo podstatně lepší. I když tomu výsledek neodpovídá. Do druhé branky jsme domácí hodně potrápili," uvedl Čepelka.

Jenže Suchdol má kanonýra Kacafírka, který nastřílel Semicím tři góly a rozhodl. „To je naprosto rozdílový hráč. Po jeho gólech se už jen dohrávalo," dodal semický vedoucí mužstva.