Polaban – Chlumec B 3:4

Polaban měl hrát původně na hřišti v Kobylicích, zápas byl ale přesunutí do Nového Bydžova. „Bylo to na poslední chvíli, na rozcvičení jsme měli asi osm minut,“ ulevil si trenér Nymburka Lukáš Vlk.

A to se také projevilo na rozjezdu Polabanu. „Po kraťoučkém rozcvičení jsme šli na plac a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme za patnáct minut o dva góly. Chvíli nám trvalo, než jsme se rozpohybovali. Pak jsme se hodně zvedli, dokázali jsme vyrovnat a měli jsme další dvě stoprocentní šance, klidně jsme mohli jít do vedení,“ litoval zahozených příležitostí kouč Polabanu.

Jeho tým po pauze chyboval a to bylo rozhodující. „Proházeli jsme sestavu, jenže jsme udělali tři hrubé chyby, dvě z nich soupeř potrestal. My jsme měli opět tři velké šance, trefili jsme břevno. Takže takový náš kolorit,“ kroutil nevěřícně hlavou Vlk.

V sestavě tentokrát chyběli Matěj Novotný i Grospič, kteří hráli v prvním zápase, nenastoupil ani zkušený Martin Škarecký. „I v tomto složení jsem ale spokojený s třiceti minutami v prvním poločase a posledními dvaceti minutami na konci utkání. Tam jsme soupeře přehrávali. Měli jsme proměnit nějaké šance, na druhou stranu jsme udělali vzadu hloupé chyby a ty rozhodly,“ uznal Lukáš Vlk.

Branky Polabanu: R. Novotný 2, Vaníček. Poločas: 2:2.

Polaban Nymburk: Plaček – Mejzr, Krumpholc, Drobný – R. Novotný, Kotek, Ruszo, Hoffmann, Krušinský – Vaníček, Jarschel, střídali Ouředník, Herčík, Wiehl.