Kdo přišel na nymburský stadion na Vesláku, rozhodně nemusel litovat. Domácí fotbalisté předváděli pohledné akce, navíc se jim dařilo v zakončení. Vyhráli 5:1. „Hráli jsme dobře. Góly jsme dali po parádních akcích, diváci museli být spokojeni," pochvaloval si trenér Polabanu Nymburk Jiří Kabyl.

Hráčů Nymburka bylo plné hřiště, soupeř nevěděl, kam dřív skočit. Finální přihrávka a gól. Tři branky do poločasu zatřásly s hosty dostatečně. „Dali jsme rychle dva góly, pak jsme přidali třetí. Kluci zaslouží pochvalu, hrálo se ve velkém vedru," řekl Kabyl. „Všichni dřou na tréninku a makají i v zápasech," chválil mužstvo trenér Nymburka.

Ostrá rozjela novou sezonu rovněž na jedničku s hvězdičkou. Doma brala bod v zápase s Kolínem, pak porazila doma Dvůr Králové a nyní vyhrála i venku. Jedna nula zdolala v souboji dvou nováčků Chrastavu. Ale hlavně: ještě nedostala gól. „Za to jsme moc rádi a velice si toho vážíme. Dobře hraje obrana a je to podpořené výkony brankáře Havránka. Ten nás také podržel, když bravurně chytil velkou šanci domácích v sedmdesáté minutě," řekl k zápasu v Chrastavě vedoucí týmu Ostré Josef Červinka.

Jeho tým rozhodl gólem z penalty. Měl ale i další šance. „Tu největší asi Málek, ale přestřelil. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější a dvě příležitosti měl Petlička. Ale nedal," litoval Červinka. „Na začátku jsme dokázali eliminovat snahu domácích, pak jsme se dostali do hry. Domácí měli okénka v obraně a snažili jsme se toho využívat. Druhá půle byla dobrá," hodnotil zápas vedoucí týmu.