POLABAN – SEMICE   2:1

Góly v okresním derby padaly jen v prvním poločase. Jako první se trefil domácí Lukavec a Polaban byl na koni. Od té doby byl lepší a brzy přidal druhou trefu.  Hosté zahráli těžkou malou domů, gólman Zemánek o míč přišel a pro Straceného nebyl problém trefit prázdnou bránu – 2:0.Pak se o slovo přihlásili také hostující fotbalisté. Ti měli velkou šanci a míč směřující do brány zastavil rukou – nemohlo následovat nic jiného než červená karta pro Herčíka a penalta. Tu proměnil Jaroslav Bošina, který hrál v minulé sezoně právě za Nymburk.

Utkání tak dostalo nový náboj. Ovšem domácí pečlivě bránili a hosty do vyložené šance nepustili.

„Myslím, že jsme vyhráli zcela zaslouženě, protože jsme měli v prvním poločase hodně šancí," řekl nymburský stoper František Farkaš.

„Polaban to výborně odbránil. Sice se dostal na naši polovinu ve druhém dějství jen zřídka, ale má za to tři body," řekl po zápase vedoucí hostujícího mužstva Miroslav Čepelka.

Branky: 11. Lukavec, 26. Stracený –  40. Bošina (z PK). Rozhodčí: Vlk. ŽK: 2:4. ČK: 40. Herčík (Polaban). Diváci: 250. Poločas: 2:1.
Polaban Nymburk: Borecký –  Herčík, Farkaš, Horňák, Nepovím – Lambert, M. Novotný, Linhart, Grospič (84. Krumpholc) –  Lukavec, Stracený (46. Nevím).
AFK Sokol Semice: Zemánek – Čejka (62. Neuhausel), Černý, Bříza, Novák – Horejc, Novotný, J. Semecký (46. Koštíř), Bošina, Havlík – Holan.

Ohlasy po derby čtěte ve středečním vydání Nymburského deníku.