Polaban – Louňovice   3:1

Domácí rozhodli o svém vítězství až po změně stran, kdy dali dvě branky. A ty rozhodně stály za to. „To byly krásné góly, takové se nevidí ani v lize. Byly to střely z poza šestnáctky," popsal gólové momenty ve druhém dějství kouč Polabanu Ivan Čabala.

Jeho tým šel do vedení zásluhou útočníka Pavla Mareše. Pak ale přišel problém – hosté dvě minuty před pauzou vyrovnali. „To byla komplikace," přiznal Čabala. A dusno bylo také v domácí kabině. „Musel jsem v poločase zvýšit hlas. A to nakonec zabralo. Ono je to někdy zapotřebí," uvedl spokojený kouč Nymburka.

Po změně stran se trefili přesně Jiří Jech a Ryšánek a o vítězi bylo rozhodnuto. „Na šance jsme určitě vyhráli. Měli jsme jich víc. Velké jsme měli už v prvním poločase, kdy jsme mohli rozhodnout. Hosté měli jednu a hned dali gól," popisoval nebezpečné situace Čabala.

Pro Polaban to jsou zlaté body. Tým by se měl zvednout po psychické stránce. Dokázal totiž navázat na remízu z venkovního utkání. „Snad jsme se zvedli po psychické stránce," věří v lepší zítřky nymburský kormidelník Čabala. „Kluci hrát fotbal umí. Jen to musí prodat na hrací ploše. Půlka mužstva je na tom psychicky špatně. To by se mělo změnit," dodal nymburský lodivod.

Branky: Mareš, J. Jech, Ryšánek. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:1.
Polaban Nymburk: Janura – Ott, Horňák, Farkaš, Karkoš (47. Ryšánek) – Plot, Mikluščák, J. Jech, Nedorost (89. Nepovím) – Havlík, Mareš.