Jak jste si užíval letní přestávky?

Času na odpočinek bylo dost. Ale já jsem měl hodně starostí se školou, takže můj program byl nabitý. Volna jsem si až tak neužil, ani na dovolené jsem kvůli tomu nebyl.

Kvůli zranění jste nemohl hrát v závěru jarní části sezony. Co vám bylo?

Při zápase reprezentace do devatenácti let jsem si přivodil otřes mozku. Ale nestihl jsem jen poslední týden, to jsem měl individuální tréninky.

Nedávno jste hrál ještě v dresu „své“ Slavie na turnaji v Čelákovicích. Jak jste si tam zahrál?

Moc jsem si nezahrál. Odehrál jsem jen první poločas utkání s domácími fotbalisty a pak jsem dostal koňara a už jsem si nezahrál. Takže jsem přišel o zápas s Mladou Boleslaví, to byl důležitější zápas. Jediné pozitivní bylo, že jsem dal branku.

Ve Slavii jste se setkal s Vladimírem Šmicerem? Jaké to pro vás bylo setkání?

Pro nás všechny mladé hráče to byla výborná zkušenost. Je radost s tak zkušeným hráčem trénovat, je to opravdový profesionál. Je vidět, že prošel hodně špičkových klubů.

Po přestupu do Kladna jste vlastně přišel o pohárové bitvy, které Slavii čekají. Nemrzí vás to?

Samozřejmě že bych chtěl být u toho, když bude Slavia bojovat o účast v Lize mistrů. Ale asi bych v těch zápasech stejně nehrál a v Kladně budu mít větší šanci hrát. Což je pro mě hodně důležité.

Jak vás přijali noví spoluhráči v Kladně?

Zatím je všechno v pohodě, v kabině panuje dobrá nálada. Myslím, že nebude žádný problém. Z týmu znám Martina Bajera, se kterým jsem hrál v rezervě Slavie, a Jeslínka ze Sparty. Ostatní jsem osobně neznal.

Mluvil jste o tom, že jste v letní přestávce doháněl školní povinnosti. Jak budete se školou pokračovat?

Ještě jsem ani všechno nestihl. Na konci prázdnin mě čekají dvě zkoušky. No a pak se budu připravovat na maturitní zkoušky.

Reprezentační „dvacítka“ bojuje na mistrovství světa, kde jsou i vaši bývalí spoluhráči ze Slavie. Sledujete jejich počínání?

Sleduju. I když jsem všechny zápasy kvůli vysílacímu času neviděl. Klukům držím palce, pojali to přesně tak, jak měli – hrají týmově a dobře v defenzivě. A tento úspěch celého týmu přinese zviditelnění jednotlivců. Je to pro český fotbal velký úspěch.

Jaké si dáváte cíle před novou sezonou?

Moje cíle jsou jasné. Jdu na Kladno kvůli tomu, abych pravidelně nastupoval v nejvyšší soutěži. K tomu potřebuju, abych byl zdravý. A také bude dobré, když se bude dařit týmu.