Nestává se to často. Poděbradští borci hráli na půdě Radimi už bez dvou vyloučených, přesto se jim povedlo skórovat. Přidali třetí branku a díky tomu vyhráli 3:1. „Domácí sice drželi míč, ale hráli jen po šestnáctku, do zakončení se nedostali. A my jsme v devíti pojistili gólem Martínka naši výhru," popsal oslabení o dva muže poděbradský zadák Tomáš Kubánek.

Do sprch musel předčasně brankář Špaček, ve druhém poločase ho následoval Voříšek.

Utkání se povedlo hlavně útočnému tandemu Martínek – Novotný, kteří byli u všech gólů. „Oba hráli výborně. Novotný nahrál na dva góly a sám jeden dal. Pak vypomohl jako stoper při bránění. Martínek dal dvě branky a na tu třetí přihrál právě Novotnému," chválil oba střelce jejich spoluhráč Kubánek.

Po vyloučení Špačka  musel do brány stoper Suchánek, ale ani to s hosty nezatřáslo. „Oni jen trefili hlavou břevno. Naopak my jsme měli ještě několik dalších vyložených příležitostí. Hráli jsme zodpovědně, bojovali jsme a dobře jsme to odbránili. Pochvalu zaslouží celý tým. Za bojovnost jsme si vyhrát zasloužili, měli jsme více šancí. Škoda že je konec sezony, teď se nám dařilo," uvedl poděbradský obránce.

Ostrá se nese na vítězné vlně téměř celou sezonu. S Červenými Pečkami totiž vyhrála  už podvanácté (2:0). „Jsme rádi, že jsme poslední utkání zvládli. Měli jsme rozlučku, slavily se i nějaké narozeniny, tak i proto jsme rádi. Je to cenné vítězství, vládne u nás velká spokojenost. Bylo to vydřené vítězství a hráčům patří dík za celý podzim. Už se těšíme na jaro," řekl po další výhře vedoucí mužstva Ostré Josef Červinka.

Zápas pro sebe domácí rozhodli až ve druhém poločase. Ten první skončil bez branek. „Dali jsme sice první gól, ale ten nám nebyl uznán kvůli ofsajdu," ulevil si Červinka. „Pak jsme měli další dvě velké šance, kdy hosty podržel gólman. Hosté se představili v hodně dobrém světle a měli jsme s nimi problémy. Jinak ale můžeme být maximálně spokojeni, máme šestatřicet bodů," mnul si spokojeně ruce Červinka.