Zástupcům jednotlivých týmů jsme položili pět stejných otázek:

1. Jaká byla vaše letní příprava? Jak jste s ni spokojeni?
2. K jakým změnám došlo ve vašem kádru?
3. Jak jste byli spokojeni s generálkou na novou sezonu?
4. Co čekáte od prvního utkání sezony?
5. Jaké jsou vaše cíle před startem sezony?

AFK Sadská
trenér Milan Svoboda

1. Tréninkově jsem spokojený. Chodili jsme v hojném počtu trénovat, takže to bylo dobré. A přípravné zápasy byly také celkem solidní, i když jsme vyhráli jen jednou. Ale hráli jsme třeba se Sokolčí nerozhodně 4:4. Utkali jsme se s dobrými celky, takže já jsem s přípravou spokojený.
2. Přišli Lukavec a Havlík z Polabanu Nymburk, z hostování v Třebestovicích se vrátil Kalina, koupili jsme z Kolína Hubáčka, který tady už půl sezony hrál. A hlavně se uzdravil Janiga, což je pro nás potěšující, protože je to na tuto soutěž hodně kvalitní hráč. Neodešel nikdo.
3. Sadská – Zápy 1:5. Se zápasem jsem i přes porážku spokojený, soupeř měl v týmu asi sedm hráčů, kteří chodí s áčkem. Hosté byli lepší, ale od nás to nebylo špatné. Máme problém s hrou dozadu, to musíme srovnat, to by měl zkvalitnit zmiňovaný Janiga. Naše hra dopředu je celkem dobrá, s tou jsem spokojený.
4. Sadská – Lysá (sobota, 17 hodin). Je to derby. Rozhodnou maličkosti.
5. Uvidíme po třech kolech. Máme na začátek těžký los, utkáme se také se dvěma nováčky. Začátek sezony bude těžký, ale chtěli bychom být do pátého místa.

Slovan Lysá nad Labem
vedoucí Václav Šlingr

1. Lepili jsme to, jak se dalo. Měli jsme nedostatek hráčů na trénincích, nemohli jsme nacvičovat žádné situace. Někteří ale absolvovali všechno a na tom se dá stavět. Zápasy nám nastavily zrcadlo a uvidíme, jak se nám bude dařit.
2. Přišli Ježek, Rathouský a Sosnovský z Litole, udělali jsme přestup Kubína ze Stratova. Odešel zatím jen Marek Šlingr do Prahy a skočil Rudzan, který je naším hráčem.
3. Lysá – Kly 2:3. Nejsme. Hráli jsme v hodně nekompletní sestavě. A bylo to znát i na naší hře. Ale ani v jiných zápasech to nebylo herně to, co bychom chtěli hrát. Ale jak se říká: špatná generálka, dobrá premiéra.
4. Sadská – Lysá (sobota, 17 hodin). Bojovnost našeho týmu, dát do toho více vůle. Kdo ze soupeřů dá do hry více vůle, ten vyhraje.
5. Loni jsem vyhlašoval, že chceme hrát o postup. To nyní říkat nebudu (úsměv). Chceme uhrát pětatřicet až sedmatřicet bodů co nejrychleji, což by mělo stačit k záchraně. A pak uvidíme, co uhrajeme dál.

TJ Pátek
trenér Luboš Vondra

1. Střídavě jsme trénovali dvakrát a třikrát v týdnu a odehráli pět přípravných utkání. S herním vytížením jsem spokojený, horší je to s docházkou na tréninky. Tam byla moje představa jiná. Spíše jsme musel ustupovat, než přidávat. S nasazením na trénincích problém nebyl, ale nedařilo se nám scházet se v plném počtu. Výsledky utkání se neshodovaly s představou, herní projev nám moc radosti nedělal. Moc obdržených gólů a jednoduše odevzdané „body". Takže tak padesát na padesát.
2. Přišli Kmoch z Kolína, Brtek z Bohemie Poděbrady, Churavý z Uhlířských Janovic, Kalina ze Sán, Novák z Libice, Jakub Vondra – z Jirčan. Jinak se nám podařilo stávající kádr udržet, to nám udělalo hodně radost. Parta je velice dobrá, nevnímáme rušivý element do kabiny, na co dost dbám.
3. Pátek – Uhlířské Janovice 4:3. Generální přestřelka. Dostáváme moc gólů a často si myslíme, že to půjde bez nasazení samo. Vyhráli jsme, to bereme. To horší si z utkání vezmeme pro utkání v soutěži.
4. Pátek – Tupadly (neděle, 17 hodin). Začátek soutěže nám přilosoval první dvě utkání s nováčky v soutěži, doma Tupadly a venku Loučeň. Čekám takové to nováčkovské nadšení a kousavé soupeře. Pro nás bude start důležitý, hrajeme doma, věříme, že nás fandové poženou za body.
5. Hodně změn v kádru, noví hráči, myslím, že tým si bude chvíli sedat, hráči si zvykají jeden na druhého. Chceme dobře odstartovat, udělat co nejdříve dost bodů, nějakou sérii, abychom nabrali sebevědomí do venkovních utkání. Soutěž má hodně nových týmů, každý se snažil posílit, bude spousta zajímavých zápasů. A náš cíl? Nebýt horší než v předešlém, pro Pátek nováčkovském ročníku.

FK Loučeň
trenér Otakar Ottomanský

1. Příprava probíhala klasicky v domácích podmínkách. Účast hráčů byla ovlivněná dovolenými, ale tomu na této úrovni nelze zabránit. Sehráli jsme šest utkání s kvalitními soupeři v nichž jsme třikrát zvítězili, dvakrát prohráli a jednou remizovali. Takže v rámci možností spokojenost.
2. Přišli Martin Gregar z Lysé nad Labem, Josef Toma z České Bělé a v jednání je Martin Mach z Miškovic. Odešli František Folbrecht a David Hůlka do Mcely a Petr Vlasák do Seletic.
3. Loučeň – Bakov 2:4. Šanci dostali všichni. V prvním poločase jsme jasně propadli, po prostřídání jsme druhý poločas odehráli mnohem lépe, ale z množství šancí jsme proměnili jenom jednu. Máme tedy ještě co zlepšovat.
4. Loučeň – Čáslav B (sobota, 17 hodin). Pro nás to bude velmi těžké. Bohužel nám z nejrůznějších důvodů bude chybět minimálně šest hráčů. Ale věřím, že podají-li ostatní nadprůměrný výkon můžeme uspět.
5. Když budou hráči svou hrou bavit diváky a nebudeme se do posledního kola strachovat o záchranu, budeme spokojeni.

AFK Milovice
trenér Pavel Pavlíček

1. Příprava probíhala v intencích nastávající náročné sezony, kterou klub čeká. Především jsme se zaměřili na nabírání fyzické kondice po letní přestávce. Vzhledem k tomu, že jsem se, jako nově příchozí trenér A mužstva potřeboval nejprve obeznámit s charakteristikou jednotlivých hráčů, zaměřili jsme se především na aerobní a anaerobní zátěž. Po krátkém přípravném období však musím konstatovat, že většina hráčů Milovic byla v tomto duchu již velice dobře připravena. Taktickou stránku projevu hry budeme pilovat v průběhu sezony. Jsem spokojen s přístupem k tréninkovému drilu a morálkou vesměs mladého týmu, kterým AFK Milovice bezesporu je.
2. Z Lysé nad Labem se vrátil do mateřského klubu brankář Ondřej Fišer a středopolař Marek Baran. Z týmu Kostomlat přišel hráč Tomáš Solar. Dále se do přípravy zapojili doposud absentující hráči – Švancar, Jakub Baran a Šťastný. Novotnému, Férovi, Křivánkovi a Dzurkovi skončilo hostování z Litole. Dále odešel Kugler a Jan Krátký, který odešel do divizní Ostré. Zejména odchod Jana Krátkého je z mého pohledu pro herní nadstavbu týmu ztrátou.
3. Milovice – Kropáčova Vrutice 8:0. Nestavěl bych odpověď se spokojeností s generálkou na posledním přípravném utkání, které jsme vyhráli nad nováčkem okresního přeboru jednoznačně 8:0. Pokud bych měl zhodnotit všechna přípravná utkání celkově, kdy jsme vyhráli s Kosořicemi 3:1, s Litolí také 3:1 a s protivníkem z naší skupiny I.B třídy Lysou nad Labem, s kterou jsme prohráli 2:4, musel bych konstatovat, že jsem spokojen pouze částečně. A to především s herním nasazením, s kterým do jednotlivých utkání hráči nastoupili.
4. Býchory – Milovice (sobota, 17 hodin). Na začátek soutěže máme celkem těžký los, přesto od nás jako nováčka soutěže očekávám, že budeme vyrovnaným soupeřem a necháme na hřišti vše, co v nás je.
5. Je velmi těžké stanovit si jako nováček soutěže nějaké relevantní cíle. Pokud bych se chtěl vyhnout klasickým klišé typu „půjdeme zápas od zápasu" (smích), tak bych byl spokojený, kdybychom byli tzv. černým koněm soutěže. A já v tomto ohledu svým hráčům naprosto věřím a jsem si jistý, že na to mají.