VYKÁŇ – POŘÍČANY  1:2

Byl to boj. O každý metr hrací plochy. Každý hráč dřel nadoraz. Na obou týmech bylo patrné, jak hodně chtějí vyhrát. A šťastnější byli nakonec hosté z Poříčan.

Jejich manažer Václav Kupr se projevil jako zkušený tipér. Před zápasem byl jeho tip na výsledek 1:2. A měl pravdu.

Nemuselo to tak ale být, nebýt neproměněné penalty šest minut před koncem. K míči se postavil zkušený domácí forvard Maxhuni, ale tentokrát své pověsti kanonýra nedostál. Veterán Klíma vystihl směr střely a míč vyrazil.

Zápas načal gólově už v desáté minutě hostující Bobek. Poříčany se ale radovaly jen devět minut, kdy se po sklepnutí Maxhuniho trefil přesně Bellada.

Rozhodující slovo patřilo hostujícímu Ondřeji Pukovi. Ten napřáhl v 73. minutě z velké dálky a jeho rána skončila přesně v růžku domácí brány. Byla to výstavní trefa, která potěšila nejednoho přítomného diváka.

Branky: 19. Bellada – 10. Bobek, 73. O. Puk. Rozhodčí: Vlk. ŽK: 2:2. ČK: 74. M. Kopecký (Poříčany). Diváci: 250. Poločas: 1:1.
Čechie Vykáň: Kosmák – Olmr (77. Kučera), Stejskal, Špůrek, Beneš – Kočí, Bellada, Šplíchal, Vignozzi (77. Bylina) – Maxhuni, Dlouhý.
SK Poříčany: Klíma – Böhm, Krejčík, Prejsek, Batelka – Holler, M. Kopecký, Bobek (46. Sedláček), J. Puk, P. Kopecký – O. Puk.

JAK ŠLY MINUTY

4. vyložená šance Vykáně, po centru Bellady pálil z voleje Maxhuni, ale vedle
5. trestný kop Bellady Klíma vyrazil
9. Vykáň zahrávala rohový kop, Dlouhý pálil z první, ovšem Klíma byl opět na místě a jeho střelu kryl
10. chyba domácích ve středu obrany, samostatný nájezd Michala Kopeckého ještě domácí gólman kryl, na Bobkovu dorážku už byl krátký –  0:1
11. domácí kopali další standardku z hranice šestnáctky, Maxhuni pálil do zdi
19. domácí se pěknou kombinací dostali po pravé straně do šance, Maxhuni sklepl míč pro Belladu a ten mířil tentokrát přesně – 1:1
65. velká šance Vykáně, ale výborně chytající Klíma ji opět zneškodnil
73. krásná střela hostujícího Ondřeje Puka zapadla přesně do růžku Kosmákovy brány – 1:2
75. hostující Michal Kopecký dostal červenou kartu
84. Maxhuni se postavil k penaltě, Klíma však svůj tým naposledy podržel