Pátek – Milovice 2:5

„První půle z naší strany nebyla tak špatná. Ale udělali jsme dvě chyby a ty byly potrestány. I tak jsme hráli po prvním poločase dva dva. Ke druhému poločasu už nemám slov. Co chyba, to gól do naší sítě. Je to pořád to samé. Chybí důraz a bojovnost. Kluci to ze sebe musí dostat, hold jsme teď dole a nedaří se. Asi si tím musíme projít a věřím, že se to zlomí,“ řekl trenér Pátku Pavel de Giorgii.

„Do zápasu jsme vstoupili výborně. Hned po rozehrání jsme předvedli přímočarou akci, na jejímž konci trefil po Zidanovsku z halfvoleje šibenici Michal Koštíř. Nádherný fotbalový moment,“ rozplýval se hostující trenér Pavel Pavlíček. „Do desáté minuty jsme soupeře přimáčkli a mohli jsme vést tři nula. Bohužel jsme tutovky neproměnili a pak se hra vyrovnala. Soupeř hrál široké hřiště s diagonálami do stran a snažil se nám narušit naši hru, což se mu částečně povedlo,“ řekl milovický trenér. „Do druhého poločasu jsme si věřili, protože naše obdržené branky byly se standardek, jinak jsme soupeře do ničeho nepustili. Druhý poločas to byla z naší strany absolutní dominance a fotbal, na který se byla radost dívat. Branky padaly po nádherných akcích. Rád bych vyzdvihl sebevědomý výkon týmu a nasazení, kterým jsme soupeře vymazali ze hřiště. Kéž bychom podávali takovéto výkony ve většině zápasů. Za tento si hráči zaslouží respekt,“ nešetřil chválou Pavlíček.

Branky: 13. Kalina, 44. Jan Fořt (z PK) – 1. Koštíř, 42. Jan Krátký, 55. Tangl, 63. Dlouhý, 72. Hubáček. Rozhodčí: Burian. ŽK: 4:1. ČK: 83. Baran (Pátek). Diváci: 100. Poločas: 2:2.
TJ Pátek: Kmoch – Krejčík, Kohoutek, Bulíř, Fiedler (19. Chvalovský) – Zumr, Jirásek (83. Beran), Baran, Lambert (54. Novák) – Jan Fořt, Kalina.
AFK Milovice: Fišer – F. Novák, Plecitý, Drahorád (54. Jakub Krátký) – Zoubek, Grus (46. Hubáček), Jan Krátký (76. Jech), Koštíř, Dlouhý – Beneš, Tangl (83. Mencl).