Milovice ani ve třetím jarním střetnutí nebodovaly. „Udělali jsme víc chyb než soupeř. Zápas byl docela vyrovnaný a i když tak výsledek nevypadá, myslím, že jsme byli lepší. Tlačili jsme se do útoku a soupeř nás trestal z brejků nebo z chyb, kdy jsme mu nahráli," hodnotil duel domácí trenér Vítězslav Soukal.

V prvním poločase se Milovice držely, prohrávaly o gól. A hned minutu po přestávce vyrovnal český reprezentant do 21 let Jan Krátký. „Bylo to hodně bojovné utkání, pak jsme dali na 3:2 a Milovice to dost otevřely. Chodili jsme do brejků a využili jsme docela dost šancí," popsal Šimon.

Zlomový moment přišel ve 38. minutě, kdy vstřelil vítěznou branku pardubický Zdeněk Dušek. „Snažili jsme se za stavu 2:3 rychle vyrovnat. Bohužel se nám to nedařilo a dostali jsme další gól. Tak jsme víc přitvrdili, víc jsme se tlačili dopředu a už to bylo vabank," pravil milovický kouč.

Milovice obdržely devět branek, v minulém kole dostaly dokonce šestnáct gólů od Mostu. „Na Most rychle zapomeneme, o tom bych se nerad bavil. Tým, který teď nastoupil, byl kvalitnější než pardubický. Holt takový je malý fotbal, góly padají jenom na jedné straně, i když bývá zápas vyrovnaný a kvalita na straně prohraného," pokrčil rameny Soukal.

Milovice mají stejně bodů jako jejich soupeř, ale na poslední příčku klesly vinou výrazně horšího skóre. Za deset kol obdržely o třicet branek víc než Pardubice. „Nepropadáme panice, pořád to bereme tak, že jde o první ročník soutěže, řekněme zkušební, ve kterém se stále něco změní a něco nově dělá. Netěší nás to, ale nemáme potřebu říkat, že jsme si mysleli, že budeme horší či lepší, i když to jsme rozhodně chtěli. Když se podívám, proti jakým městům a hráčům nastupujeme, myslím, že někteří naši hráči jsou lepší než soupeři," řekl milovický trenér.

Branky Milovic: 27. Sabol, 31. Krátký. ŽK: Vlačiha (Milovice). ČK: 58. Vlačiha.
Milovice: Gabriel (31. Fišer) – Vlačiha, Dosoudil, Čapek, Plot, Kubín, Jan Krátký, Baran, Sabol, Horák.

Jaroslav Kára