Porazili jste celkem jednoznačně mužstvo Tatranu Sedlčany, nastříleli jste mu šest branek. Jak podle vás to utkání vypadalo?
Myslím, že se to od začátku vyvíjelo v náš prospěch. Dali jsme docela rychlý gól a mohli jsme přidat i další. Pak přišla moje chyba, kdy jsem se nechal odstrčit po standardní situaci a hosté skórovali hlavou, kdy mě hráč přeskočil. Navíc jsme jednou míč vykopávali na brankové čáře. Bylo štěstí, že jsme dali na tři jedna z trestného kopu. Od té doby jsme měli zápas plně pod kontrolou.

Říkal jste, že jste udělal chybu při bránění standardní situace. To jste ale vrchovatě napravil, nastřílel jste soupeři tři branky.
Jsem určitě hodně šťastný, ale je to zásluha celého týmu.

Jak ty góly z vašeho pohledu vypadaly?
První to mi docela sedlo. Při druhé jsem dostal krásný balon od Milana Svobody, šel jsem sám na gólmana a třetí to byla jen taková dorážka.

Máte po třech zápasech plný počet devíti bodů. Představoval jste si takový výborný úvod sezony?
Představovali jsme si to. Chtěli jsme mít dvanáct bodů po čtyřech zápasech, za to máme slíbenou nějakou prémii. Takže doufám, že to venku potvrdíme.

Ve čtvrtém kole vás čeká nováček ze Suchdola a to asi nebude zrovna slabý soupeř. Co říkáte?
Nebude. Mají hodně nabitý tým. Doufám, že se nám podaří dát alespoň tři góly a neinkasovat.

Od začátku sezony  hrajete na Polabanu jako jediný hrotový hráč. Jak vám tato role sedí?
Těžko jsem se s tím srovnával. Předtím jsem hrát v Červených Pečkách, kde se hrála spousta balonů přese mě, bylo to v rozestavení čtyři, čtyři, dva. Každý druhý balon jsem měl já, tady se to spíše hraje přes Grospiče a Milana Svobodu. Než jsem si na to zvykl, pár zápasů mi to trvalo, ale už jsem se s tím trošku srovnal.

Matěj Peterka

Rok narození: 1991
Klub: Polaban Nymburk
Post: útočník
Číslo dresu: 16
Počet gólů: 4