Ještě před pár dny mluvil o konci kariéry, najednou byl zase na hřišti. Ovšem podle jeho slov se zase tak moc nezměnilo. „Nikam se určitě nevracím. Pouze jsem vypomohl kamarádům v zápase, kdy měli problém se sestavou a navíc po dvou prohrách potřebovali zabrat,“ uvedl Kacafírek. „Možná ještě v nějakém zápase pomohu, ale do starého kolotoče se nevracím,“ přidal jedním dechem.

Naskočil v dresu Červených Janovic, kde to výborně zná. Pokud si chtěl zahrát, jinou možnost ani neměl. „Po konci v Dobrovici jsem v Červených Janovicích registrovaný, takže ani nikde jinde hrát nemohu. Navíc žádná taková možnost není z mé strany na pořadu dne,“ upozornil kanonýr, který si zahrál také nejvyšší soutěž.

Návrat na trávník oslavil jak se patří na správného kanonýra a dal dva góly při výhře 3:0. „Jsem rád, že jsem pomohl a vyhrálo se. Za dva góly jsem samozřejmě šťastný, ale celkově se svým výkonem spokojeny vůbec nejsem. Měsíce jsem neukopl do balonu a bylo to znát. Fyzicky vzhledem k mému běhání problém nebyl, ale cit pro balon scházel,“ práskl na sebe čtyřiatřicetiletý fotbalista.

I spoluhráči museli být spokojeni, když pomohl dvěma přesnými trefami. „Doufám, že byli spokojeni. Snažil jsem se, co to šlo a všichni jsme se o ty povinné a potřebné body pro Janovice zasloužili, což je nejdůležitější,“ podotkl Kacafírek.

Přestože se do týmu vrátil po delší době a dal dvě branky, placení do hráčské kasy se vyhne. „Vůbec o ničem nevím. Ale vzhledem k tomu, ze jsem opravdu takový host, který občas vypomůže, tak nikdo nic řešit nebude,“ má jasno urostlý útočník.

A co zápisné? Bude se ho vůbec týkat, když je vlastně navrátilec a navíc jen na výpomoc? „Myslím si, že zápisné se mě určitě tykat nebude,“ řekl jasně.

Ve hře byly i jiné nabídky? „Popravdě nabídek je opravdu spousta, ale momentálně nikde jinde než v Červených Janovicích hrát nemohu a na rovinu nevím, zda bych vůbec na něco dalšího mel chuť a sportovní výkonnost. Takže uvidíme, co přinese léto a hlavně jakou do fotbalu budu mít chuť, což bude rozhodující,“ dodal Štěpán Kacafírek.


Načítám tabulku ...