Hattrick stihl ofenzivní fotbalista Štítarského SK za pouhých devět minut. To se zdá až neuvěřitelné. „Je to tak. S příchodem na hřiště jsem něco takového nečekal. Ale hned v druhé minutě mě poslal brácha sám na bránu a naštěstí jsem proměnil. Jinak by se to asi takhle nepovedlo,“ uvedl ke svému střeleckému koncertu Uman.

Nakonec se jeho číslo s brankami zastavilo na čísle osm. Takový brankový příděl se jen tak nevidí. „V dospělé kategorii se mi tohle ještě nepovedlo. Možná naposledy, když jsem hrál ještě v přípravce,“ culil se mladý fotbalista, který dělal své první fotbalové krůčky v kolínské Spartě.

Také jeho trenér i spoluhráči byli nadšení. „Myslím si, že trenér měl radost, že jsme udělali důležité tři body. Ale to, že jsem dal osm gólů, byla jenom na třešnička na dortu. A se spoluhráči jsme to po zápase oslavili ve velkém stylu,“ smál se Uman.

Ten se vyhne příspěvku do hráčské pokladny. Důvod je jednoduchý. „Naštěstí žádnou pokladnu v týmu nemáme,“ podotkl hráč, který je momentálně se třiceti přesnými zásahy nejlepším střelcem celé soutěže. Tohle před startem sezony tak úplně plánoval. A jakou si dává nyní metu? „Doufal, jsem, že to bude padat, ale ne takovým tempem, za což jsem rád. Po podzimní části jsem měl metu třicet pět gólů, tak teď by to mohlo být o trochu víc,“ věří si štítarský borec.

Přestože je nyní nejlepším střelcem soutěže, po vyšší soutěži zatím netouží. „Zatím po vyšší soutěži nepokukuju, ve Štítarech máme dobrou partu. Takže doufám, že si časem zahrajeme ve Štítarech vyšší soutěž,“ přeje si Uman.

Střelecky ho v zápase s Cerhenicemi „proháněl“ jeho bratr Benjamin, jeho gólový účet se ale zastavil na čísle čtyři. „Bylo mi líto, že jich nedal ještě víc, když byla taková šance. Ale brácha mi to vše připravuje, takže má velký podíl na mých gólech,“ pochválil kolegu – bratra Samuel.

Kádr štítarského áčka je dost mladý. Kdo je v kabině hlavní „kápo“ a má největší slovo? „Řekl bych, že tam bohužel vyloženě nikdo takový není. Takže tato práce zůstává hlavně na trenérovi,“ dodal štítarský kanonýr Samuel Uman.


Načítám tabulku ...