Z těchto osmi celků jsou tři týmy nováčky svých soutěží. A bude rozhodně hodně zajímavé sledovat, jak si tato mužstva povedou. V divizi to je Polaban Nymburk, v krajském přeboru Čechie Vykáň, která postoupila popáté za sebou, a tým Libice nad Cidlinou v I.A třídě.

Hlavně krajské soutěže jsou tak celkem hodně obsazené týmy z okresu. Zástupcům jednotlivých celků krajského přeboru jsme položili pět stejných otázek. Jak jsou na sezonu týmy připraveny? Co je v nich nového? Nebo jaký mají cíl v nadcházející sezoně. To vše se můžete dozvědět.

Sportovní sdružení Ostrá

Naším cílem je se bavit fotbalem, říká kouč Kafka

Jaká byla letní příprava? Jak ji hodnotíte po tréninkové i po herní stránce?

Začala v polovině července a byla intenzivní. Trénovali jsme třikrát v týdnu plus dva přípravné zápasy. Nastolili jsme nový směr, jiný způsob hry, kterým chceme hrát a kluci svojí pracovitostí ukazují, že by to mohlo jít.

Jaká podle vás bude nadcházející sezona z celkového pohledu?

Pro mě po deseti letech v Neratovicích určitě zvláštní. V soutěži je spousta nových, ambiciózních týmů, tak očekávám velmi kvalitní přebor.

Jaké jsou vaše cíle do sezony?

Naším cílem je se bavit fotbalem, hrát s radostí a pokusit se každé utkání vyhrát.

K jakým změnám ve vašem kádru došlo?

Změn bylo poměrně dost. Odešli Petr Moudrý, Kavka a Šulc. Z hostování v Litoli se vrátil Keller, z Neratovic obránci Bureš a Pajkrt, z Lysé nad Labem Urban, z Poděbrad Herzán, Čelákovic Poběrežský, v Českém Brodě působil Müller a z dorostu Teplic Sedláček.

O co nebo o koho se budete v podzimní části sezony opírat?

Budujeme nový tým a rád bych, abychom se mohli opřít sami o sebe v zápasech, kdy se nám nebude dařit.

Čechie Vykáň

Bryndza věří v sílu týmu

Jaká byla letní příprava? Jak ji hodnotíte po tréninkové i po herní stránce?

Příprava byla z mého pohledu kvalitní, tréninky pod vedením Lukáše Jarolíma byly náročné a věřím, že pro všechny přínosné. Odehráli jsme pět přípravných utkání, zejména utkání s Vyšehradem, s Unionem 2013 a Suchdolem byla na vysoké úrovni a kluci předvedli výborné výkony.

Jaká podle vás bude nadcházející sezona z celkového pohledu?

Sezona bude dlouhá a náročná, těšíme se na nové soupeře a jsem moc zvědavý, jak velký skok ve kvalitě soupeřů nás čeká.

Jaké jsou vaše cíle do sezony?

Do nové sezony vstupujeme s cílem pohybovat se v horní polovině tabulky.

K jakým změnám ve vašem kádru došlo?

Tým by měli posílit Honza Zima (hostování Kněžice), Peter Kratochvíl (Slovan Bratislava) a Ital Alessio Pelosi, ze sousedních Kounic přichází na hostování brankář Michal Liebelt, jeho bratr Tomáš, a Jakub Vorlíček, jsou to mladí talentovaní hráči a chceme jim dát v průběhu sezony příležitost.

O co nebo o koho se budete v podzimní části sezony opírat?

Věřím v celkovou sílu našeho týmu, opírat bychom se měli o dobrou atmosféru v kabině, o zkušenosti našich hráčů, kteří v minulosti nastupovali v nejvyšší soutěži a hodně věřím v dravost mladších hráčů.

AFK Sokol Semice

Čepelka: Změny byly minimální

Jaká byla letní příprava? Jak ji hodnotíte po tréninkové i po herní stránce?

Hráči se scházeli v poměrně slušném počtu, bohužel ale toto mohlo být ještě pozitivnější, bylo to však ovlivněno tím, že mnoho z nich mělo dovolenou, což se projevilo i v přípravných zápasech, kdy trenér Jareš nemohl hlavně v těch posledních přípravných zápasech, v nichž se měla krystalizovat sestava, asi postavit takové hráče, které by v ideálním případě postavit chtěl. Sehráli jsme přípravné zápasy s týmy z I.A a I.B třídy. Soupeři byly Luštěnice, Radim, Pátek, Lysá a Sadská. Všechna utkání jsme vyhráli až na jeden zápas, s Lysou nad Labem, nicméně těmto výsledkům se nepřikládá taková pozornost, důležité je, co hráči předvádějí na hřišti a celkový herní projev mužstva a tam rezervy rozhodně máme. Vnímám však, že pod novým trenérem mají hráči chuť pracovat a věřím, že nastanou taková zlepšení, že budeme hrát v letošním ročníku důstojnou roli.

Jaká podle vás bude nadcházející sezona z celkového pohledu?

Z celkového pohledu je těch změn poměrně hodně, hlavně mám na mysli počet mužstev, která se v soutěži obměnila. Je zde sedm nových týmů, kde u některých jsou velmi kvalitní kádry jako Velvary, Vykáň, Lhota i Mnichovo Hradiště. Zbývající tři nováčky až tak úplně neznám, na druhou stranu do divizí postoupily také kvalitní týmy. Já předpokládám větší vyrovnanost soutěže než loni, kdy se odtrhla v tabulce horní polovina týmů od té spodní. Nové je to, že se po nerozhodném výsledku kopou penalty, což také ovlivní poměrně dost tabulku za plusový bod v této ,,disciplíně".

Jaké jsou vaše cíle do sezony?

Cílem je hrát důstojnější roli než v předešlé sezoně, což znamená uhrát více bodů hlavně doma a umístit se tak v tabulce výše. Dle mého názoru je určitě reálné hrát někde kolem 10. místa. Na to hráči mají, otázka je, co předvedou na hřišti a jakou míru chuti a bojovnosti do toho vloží. Od tohoto se bude vše odvíjet. Bohužel začátek losu není nikterak příznivý, ale nechci aby to vypadalo alibisticky, tak rovnou dodám, že měřit se můžeme úplně se všemi a je jen na nás, kde ty body uhrajeme.

K jakým změnám ve vašem kádru došlo?

Jako povětšinou u nás k minimálním. Z loňského kádru nikdo neodešel, naopak se vrací Horejc se Šimkem, kteří by měli zkvalitnit ofenzivu.

O co nebo o koho se budete v podzimní části sezony opírat?

Jak už jsem naznačil, u nás je to hlavně o té chuti a bojovnosti, pakliže jsou v naší hře tyto prvky v maximální míře, pak opravdu můžeme porazit kohokoli v soutěži. Budu věřit i v to, že naše defenzivní činnost bude také lepší než v minulém ročníku.