Máte za sebou vydařenou sezonu a mohli jste oslavit postup. Jaká byla sezona z pohledu brankáře Václavíka?

Byla úspěšná, splnili jsme cíl, který jsme si všichni dali a pro který jsme všichni makali.

Vy jste se dokonce stal nejlepším brankářem okresních gólmanů chytajících vyšší soutěže. Jaký to je pocit?

Už zase? (smích). To budu mít drahé.

Branku jste nedostal v jedenácti utkáních. Myslíte si, že jsme měli lepší defenzivu než útočnou část?

Obranu máme opravdu dobrou, ale těch čistých kont mohlo být i víc, některé góly byly zbytečné, stalo se nám, že jsme v daný okamžik podcenili situaci a soupeř toho využil.

Prohrát jediné utkání za celou sezonu, to je slušný výsledek. Jak jste to vnímali vy hráči?

Já u něho nebyl, takže já jsem neprohrál (smích). Samozřejmě je to super výsledek, který jsme si taky oslavili.

Po celou dobu jarní části sezony vám dýchala na záda Sokoleč. Jak těžké bylo neustále vyhrávat? Doléhalo to na mužstvo?

Vyhrávat jsme chtěli i tak, občas to na některých hráčích možná bylo i znát, ale naštěstí máme v týmu dost zkušených hráčů, kteří to dokázali vzít na sebe a strhnout ostatní. Vždyť obě utkání se Sokolčí jsme zvládli a vyhráli.

Vždycky je velký důraz kladen na výkon brankáře. Vnímal jste to tak, že musíte podat v každém utkání nadstandardní výkon?

Vždy je to o tom, co kluci přede mnou soupeři dovolí, když na mě soupeř nevystřelí, tak gól nedostanu (smích). Ale je jasné, že brankář je od toho, aby chytil to, co má, a plus k tomu přidal ještě něco navíc. Vždy mi to říkal jeden trenér, to pak pomůže celému mužstvu a celkový výkon všech jde nahoru.

Které utkání se vašemu týmu povedlo nejvíce?

Asi podzimní zápas v Sokolči, od nich i od nás to byl dobrý výkon a pohledný zápas pro diváka, jen my jsme byli na konci šťastnější.

A který zápas byl nejméně vydařený?

Samozřejmě ten prohraný, navíc doma se Slovanem Poděbrady, ale pro mě to byly ještě dva zápasy v podzimní části – v Lysé a v Milovicích, tam nám to trochu nevyšlo a ztratili jsme tam body.

Jak jste si užili postup do vyšší soutěže?

Nepostupujete každý rok, oslavy byly na místě. Vlastně se slavilo dva víkendy, takže si myslím, že každý si to užil dosytosti. Co vím, tak někdo slavil i celý týden mezi víkendy, a jednoho z nás to trochu i skolilo, ale naštěstí už je zase zpátky ve své staré formě (smích).