Máte za sebou více než vydařený podzim. Jak byste sezonu zhodnotil?

Před začátkem sezony jsme si dali cíl, pohybovat se v horní polovině tabulky s bodovým ziskem kolem dvaceti osmi bodů. První dva zápasy venku nám nevyšly podle našich představ. Věřili jsme, že se to musí zlomit, když kluci trénují třikrát v týdnu ve dvanácti až patnácti lidech, tak dříve nebo později výsledky musí přijít. Pak se nám začalo herně i výsledkově dařit a na konci podzimní sezony jsme na druhém místě.

Na třetí Horky máte náskok šest bodů. Čekal jste to před sezonou?

Jak jsem uvedl výše, naše bodové představy se pohybovali někde kolem osmadvaceti bodů a umístění do pátého místa. Třicet pět bodů a druhé místo je taková nadstavba.

Dostali jste jen osmnáct branek, což je druhý nejlepší výsledek v soutěži. Vaše defenziva je lepší než ofenziva?

Asi se budu opakovat, toto je především zásluha trenéra Holatky. Kluci obrannou činnost trénují na každém tréninku a dost náročně a precizně. Již v průběhu jara jsme se na tuto činnost soustředili a v průběhu letní přípravy zkvalitňovali. Naši hráči pochopili, co po nich trenér vyžaduje a výsledek se dostavil. Nicméně nás čeká ještě hodně práce.

Čím to, že se vám na podzim tak dařilo?

Všechno je opřeno o kvalitní tréninky, tréninkovou účast a skvělou partu kluků. O náročnosti trenéra asi nemá cenu diskutovat, kdo pana Holatku zažil, tak ví, o čem mluvím. Důležité bylo, že kluci zjistili, že bez kvalitní přípravy to nepůjde.

Z domácího prostředí jste vytvořili nedobytnou tvrz. Body jste ztratili jen jednou. Jak si to vysvětlujete?

Soupeřům se na našem menším hřišti hraje špatně. Máme sílu ve standardních situacích. Když vezmu poslední zápas s Červenými Pečkami, tak všechny čtyři branky padly právě po standardkách. Navíc k tomu máme typově dobře poskládané mužstvo.

Od čtvrtého kola jste ani jednou neprohráli, to je dlouhých jedenáct zápasů. To je skvostná bilance…

Bilance je to skvostná, ale i za ní je spousta tréninkové činnosti. Musím říct, že jsme se jednotlivě na každého soupeře zaměřovali, na jeho silné i slabé stránky. Na klíčové hráče soupeřů, jejich herní činnost apod. Trenér každému hráči vysvětlil, co od něj na hřišti očekává, co požaduje na hřišti od mužstva a to přineslo úspěch.

Zvládali jste i zápasy se silnými soupeři. Mužstvo má takovou kvalitu a tak hodně si věří?

To byly právě zápasy, které nás prověřili. Kluci si začali věřit, že hrát se dá s každým soupeřem. Když vezmu předposlední zápas ve Slaném, ten toto jenom potvrdil. Řekl bych, že to byl vyrovnaný zápas, který jsme měli zvládnout tříbodově, když vyrovnávací branku jsme dostali v nastaveném čase. I přes různé tzv. experty, kteří tipovali naší jasnou prohru, jsme ve Slaném zanechali herně dobrý dojem a dokázali si odvézt ze hřiště kvalitního soupeře dva body.

O co nebo o koho jste se opírali v těžkých chvílích?

O týmové pojetí. V mužstvu nemáme hráče z vyšších soutěží, vyjma dvou hráčů je I.A třída zatím nejvyšší soutěž, co ve své kariéře hráli. Na druhou stranu vytvořili tým, který je ochoten na hřišti nechat všechno. To je cesta, kterou jsme se vydali a na které chceme stavět.

Nezvládli jste jen dva zápasy, shodou okolností dvě derby. Čím to podle vás bylo?

Zápas v Libici byl takový menší výbuch, brzy jsme prohrávali, nešla nám kombinace a nedokázali jsme se dostat do tempa. Myslím, že v té době se osa týmu teprve tvořila. Zápas v Čelákovicích jsme měli jednoznačně vyhrát, tato ztráta bodů nás mrzí asi nejvíce. Na druhou stranu jsme takovou facku asi potřebovali, protože od tohoto zápasu jsme v normální hrací době už neprohráli.

Dozná kádr Poříčan před jarní sezonou velkých změn?

Naším cílem je současný kádr udržet a do každé řady přivést jednoho kvalitního hráče.

Jaké budou vaše cíle pro jaro? Vyhlásili jste boj o postup do krajského přeboru?

Náš cíl zůstává stále stejný, hrát v horní polovině tabulky. Podzimní šňůra jedenácti zápasů bez prohry je neobvyklá a zopakovat to v jarní části bude hodně obtížné.

Střelci týmu

12 – M. Puk
8 – Sedláček
7 – O. Puk
3 – Hlavatý
2 – Mužík
2 – Šusta
1 – Holler
1 – Prejsek
1 – Dvořák
1 – Touš
1 branka byla vlastní

Brankáři s nulou

4 – Gabriel