Ostrá chtěla ze dvou zápasů šest bodů. Nepovedlo se

Stejně jako v podzimní části sezony skončilo derby mezi Ostrou a Semicemi shodně 1:1. Favoritem zápasu byla domácí Ostrá, té ale nevyšel začátek druhého poločasu, kdy hosté srovnali. „V prvním poločase jsme byli aktivnější, ale své šance jsme neproměnili," uvedl vedoucí mužstva Ostré Josef Červinka. „První půle se hrála v naší režii, v dresu soupeře zahrozil jen dvakrát Koštíř," vyprávěl po utkání Červinka.

Na začátku druhého dějství vyrovnal Holan a domácím se přestalo dařit. „Byla to křeč," přiznal vedoucí týmu Ostré. „Až dvanáct minut před koncem jsme si vytvořili tlak. Ale opět se potvrdilo, že v derby není favorita. Měli jsme to zvládnout. Z prvních dvou domácích utkání jsme chtěli šest bodů, což se nám nepodařilo. Rozhodlo to, že jsme špatně vstoupili do druhého poločasu," hledal příčiny neúspěchu Josef Červinka.

Semice výborně bránily, soka do šancí nepouštěly

To Semice byly po derby spokojenější. „Trošku nás mrzí obdržený gól, chtěli jsme to uhrát na nulu. Chtěli jsme tři body, ale remíza je asi spravedlivá," vyprávěl po utkání vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka. „Domácí měli v prvním poločase tlak, ale my jsme je nepouštěli do žádných šancí. Ve druhém poločase jsme byli lepší my a zaslouženě jsme vyrovnali. Chtěl bych také pochválit rozhodčího, který odřídil utkání výborně," uvedl Čepelka.

Jeho tým získal ze dvou utkání čtyři body, což je na začátek jara výborný počin. „Bod je dobrý, ale potřebovali jsme tři. Musíme zůstat na nastoupené cestě. Pokud budeme takto bojovat, tak šanci na záchranu máme," věří Čepelka.

Polaban má další tři body. Navíc nedostal gól

Polaban Nymburk je zatím po dvou kolech stoprocentní. Tři body získal doma. „První poločas nebyl špatný. Po faulu jsme nejprve kopali penaltu a za chvíli jsme přidali druhý gól. Měli jsme ale další tři velké šance, ty jsme ale zazdili. Měli jsme zvýšit vedení a mohlo to být v klidu," uvedl Radek Kulhánek, kouč nymburského mužstva.

Druhá půle už podle jeho slov tak dobrá nebyla. „Ta se jen dohrávala z povinnosti. Přibývalo nepřesností, ale na druhou stranu hosté ani jednou nezahrozili. Naopak Grospič šel sám, ale v rozhodující chvíli si ukopl míč a Farkašovu střelu tečoval obránce vedle. Máme ale důležité tři body a jsme rádi, že jsme nedostali gól. V první půli jsme hráli celkem dobře," dodal Kulhánek.