Tady je ještě rozhodně o co hrát. A to na obou pólech tabulky.

O postup se na dálku poperou borci Libice nad Cidlinou a Hrubého Jeseníku. Bod k dobru má Libice a tím i vše ve svých rukách. V posledním kole hraje v Krchlebech. „Musíme udělat poslední krok. Poslední zápas musíme zvládnout, je to jenom na nás. Tohle už nesmíme pustit," burcuje své spoluhráče libický kapitán Jan Beneš.

Spoléhat na libické klopýtnutí musí Hrubý Jeseník, který bude bojovat o poslední body na Loučeni. „Hrajeme až do konce. Ale stále máme problémy se sestavou. Musíme ovšem čekat, jestli soupeř zaváhá," uvedl Přemysl Hemiš, vedoucí mužstva druhého týmu tabulky.

Pořádně dusno je také na konci tabulky. Rezerva Sadské je už dávno sestupující. Ale kdo jí do třetí třídy doprovodí?

Nejhůře jsou na tom Kněžice. Mají stejně bodů jako rezerva Bohemie Poděbrady, ale ve vzájemných zápasech jsou na tom hůř. Takže Kněžice musí vyhrát a čekat na zaváhání jednoho ze dvou soků.

„Nemáme to jen ve svých rukách, naše šance je malá. Kostomlaty to nepustí a Poděbrady si vezmou posily z áčka," má jasno před posledním kolem kněžický asistent trenéra Aleš Novák. „Dopláceli jsme na zranění a na to, že jsme se nescházeli. Platili jsme nováčkovskou daň. Sezona ale špatná nebyla. A pokud spadneme, tragédii z toho dělat nebudeme," uvedl kněžický Aleš Novák.

Poděbradská Bohemia má výhodu v tom, že si může vypomoci hráči z A – týmu. Ten už totiž o nic nehraje, neboť v minulém kole si pojistil postup do krajského přeboru. „Kluci z áčka nám pomohou. Počítáme s tím, že musíme vyhrát. Prostě musíme. Nemůžeme nic ponechat náhodě," uvedl poděbradský hráč Vladimír Král.

Nejlepší výchozí pozici mají Kostomlaty. Mají o bod víc než oba celky za nimi. „Bod nám ale nestačí," vypočítává kostomlatský středopolař Jaroslav Tománek. „Čeká nás ale těžký soupeř. Musíme to zvládnout, přes to vlak nejede. Bude to vyrovnané utkání," řekl Tománek.

Poslední kolo

Sobota

Krchleby – Libice n. C.
Loučeň – Hrubý Jeseník
Pátek – Polaban Nbk B

Neděle

Sadská B – Kněžice
Boh. Poděbrady B – K. Lhota
Kostomlaty – Sn Poděbrady