BĚRUNICE – MĚSTEC KRÁLOVÉ   1:3

„Chtěli jsme na soupeře vlétnout, ale oni vlétli na na nás. V prvním poločase byli pohyblivější a dali nám dva góly. Těsně před poločasem jsme trefili tyč. Krátce po poločase jsme dali gól a začali jsme soka mačkat, ale po třetím gólu bylo rozhodnuto. Ten je posadil zase na koně a zbytek zápasu se dohrál mezi šestnáctkami. Soupeř si výhru zasloužil, ale bylo to slušné derby," hodnotil utkání asistent běrunického trenéra Jaroslav Janouch.

„Do zápasu jsme vstoupili vlažně, přesto jsme měli trochu převahu, ale k ničemu jsme se nedostali. První gól jsme dali vlastně z centru, druhý po ojedinělé pěkné akci. Ale herně to nebylo z obou stran nic moc. Místo toho, abychom se ve druhé půli uklidnili, hned jsme dostali gól. Pak jsme zbytečně ztráceli míče, tahali je. Zachránilo nás to, že jsme dali hlavou třetí gól a to rozhodlo. Jinak si ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," byl spokojený se třemi body královéměstecký kormidelník Zbyněk Eliáš.

Branky: Hruška – Langer, Křovina, P. Novotný. Rozhodčí: Rozvoral. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 0:2.
Běrunice: K. Chrastný – Fiferna, Bambas, Poláček, L. Hála – M. Chrastný (70. D. Mašinda), Hruška, R. Černý (80. Čížek), Náhlík – Vaňura, M. Černý.
Městec Králové: Csók – Poděbradský, Hradečný, Krejčí, Kafka – Langer, Křovina, Tyl (60. Brambora), Novák (70. Sobota) – Tůma, P. Novotný.

LOUČEŇ – KOSTELNÍ LHOTA  6:0

„Většinu zápasu jsme soupeře přehrávali, ale zejména v prvním poločase jsme byli bezzubí v útoku. Ve druhé polovině zápasu se naše útočná činnost zlepšila a to se začalo postupně projevovat i na výši skóre," mnul si spokojeně ruce kouč vítězného mužstva Vladimír Honzák.

„První gólovou příležitost jsme měli my, ale pak už nic. Soupeř se zlepšoval, byl jasně lepší a v závěru zápasu koncertoval," shrnul střetnutí sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrcih.

Branky: 17. Německý, 50. Holánek, 65. Holub (z PK), 79. Vrabec, 84. Folbrecht, 85. Štěpánek. Rozhodčí: Lerch. ŽK: 2:4. Diváci: 70. Poločas: 1:0.
Loučeň: Bednář – Holler, Poulíček, Krupička, P. Vlasák (60. Hradecký) – Folbrecht, Holub, Holánek, Priščak – Štěpánek, Německý (70. Vrabec).
Kostelní Lhota: J. Mácha – Láska, Pokorný, Beránek, Michal Kvíz – Čábelka, Sládek, Martin Kvíz, Vyleta – Buldra, Rygl (46. Šťastný).

PÁTEK – VYKÁŇ   1:6

„Soupeř zaslouženě vyhrál. S takovým týmem, jako je Vykáň, neproměníte-li své šance, nemůžete s nimi držet krok. A nám koncovka na jaře vůbec nejde. Navíc jsme udělali zbytečné chyby v obraně a to soupeř také trestal. My se musíme zvednout, hráče dobré máme, ale vytratila se bojovnost a srdce. Samo to nepřijde," řekl po utkání trenér Pátku Oldřich Budka.

„Soupeři jsme měli co vracet, na podzim nás doma vysekli. Jeli jsme na zápas v nekompletní sestavě, ale i v tomto složení jsme to zvládli. Pátek nás moc nezlobil, do ničeho se pořádně nedostal," řekl k utkání manažer hostujícího mužstva Václav Bryndza, který si tentokrát také zahrál na postu pravého záložníka.

Branky: Marek Paclík – Bellada 3, Maxhuni 3. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 1:3. Diváci: 60. Poločas: 0:3.
Pátek: Vaněk – Bulíř, Zedník, Konečný, Šafránek – Marek Paclík, Lukáš Svoboda, Miloš Vančura (12. Dulovec), Vyleťal – Týma (20. Beran), Chvalovský (65. Mrázek).
Vykáň: Klán – Kramář, B. Kočí, Stejskal, Rusu – Bryndza (84. Košata), Bellada, Dlouhý, T. Kočí – Maxhuni, Vignozzi.

SN PODĚBRADY – HR. JESENÍK  1:2

„Hosté po celý zápas poctivě  bránili. My jsme je celou dobu přehrávali, ale nemohli jsme se dostat do šancí. Hosté pak v rozmezí dvou minut zápas otočili," řekl zkušený poděbradský středopolař Aleš Majer.

„My jsme šli do zápasu s defenzivní taktikou a hrát na rychlé brejky a to nám také v závěru utkání vyšlo. Soupeř byl hodně kvalitní, dobře kombinoval, ale jen po vápno," uvedl předseda hostujícího klubu Roman Sodoma.

Branky: Havrda – 70. R. Bílý (z PK), 77. R. Stránský. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 2:5. Diváci: 70. Poločas: 1:0.
Slovan Poděbrady: Hadvičák – Zelenka, Hanuš, Borovička, Navrátil – Sezima, Majer, Pěnička, Šulc – Havrda, Sekera.
Hrubý Jeseník: L. Pulda – Pivec, R. Stránský, P. Stránský, Lejnar – Kozák, R. Bílý, D. Pulda (83. Martin Rys), Dvořák – Marek Rys (65. R. Hurych), Ott (88. Hájek).

SEMICE B – PŘEROV N. L.  2:1

„Bylo to vyrovnané utkání, ale my jsme byli nakonec šťastnější. V závěru se na obou stranách chodilo do otevřených obran, hosté měli jednu velkou šanci a trefili tyč, my zase břevno. Naštěstí jsme dali ten rozhodující gól my a remízové utkání jsme vyhráli.  Vlastně díky hodně šťastnému gólu. Na konci byly malinko emoce," vyprávěl po utkání semický záložník David Houška.

„Bylo to derby se vším všudy, bylo to vyhecované. Semice ale chtěly víc vyhrát. My dostáváme hloupé góly a na naše branky se nadřeme. To je náš problém," přiznal přerovský hrající asistent trenéra Jiří Adamec.

Branky: Jelínek, Šimůnek – Švancara. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 4:2. Diváci: 60. Poločas: 1:0.
Semice B: Vavřík – Kůrka, Jelínek, Macháček, Kavka (70. Semerád) – Langer (80. Havránek), Neuhausel, T. Bubeník, D. Houška – Fišer (46. Šimůnek), Souček.
Přerov nad Labem: Valenta – Koutský (80. Cílek), Čurda, Arazim, Neuhausel – Šenkýř, Prokeš (70. Kolenský), Bulvas, Nováček – Adamec, Švancara.

POLABAN B – BOHEMIA B   1:1

„Sehráli jsme vyrovnané utkání, čekalo se, kdo bude mít více štěstí a kdo dá druhý gól. My jsme soupeře v poli možná trochu tlačili, ale naše akce končily buď na hranici šestnáctky nebo u brankáře Poděbrad. Remíza je asi zasloužená. My jsme na soupeře vlétli a dali jsme gól, pak jsme ale přestali hrát a hosté z penalty vyrovnali. Jinak další šance už neměli," povídal po zápase trenér nymburské rezervy Petr Novotný.

„Domácí byli lepší, fotbalovější. Šance měly oba týmy, ale Polaban hrál lépe v poli, jeho hráči byli běhavější. Neproměnili ale šance, nás několikrát podržel Podrázský, ten si opravdu zachytal. Bod je pro nás dobrý," přiznal poděbradský hráč Jan Jirásek.

Branky: Ryšánek – Jirásek (z PK). Rozhodčí: Leština. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 1:1.
Polaban Nymburk B: Valášek – Valdman (46. Nepovím), Šťastný, O. Jech, Moník – Havlík, Zubák (46. Lukavec), Grospič, Bašus – Ryšánek, T. Novotný (80. Spilka).
Bohemia Poděbrady B: Podrázský – Bulíř (60. J. Brtek), Mojžíš, Vácha, Poděbradský – Jirásek, Rulc, Martínek, Knypl – Archalous (80. Havránek), Kejda.

KOSTOMLATY – KRCHLEBY  3:4

„My jsme prohrávali už tři nula, ale v 78. minutě jsme vyrovnali a doufali jsme, že vyhrajeme. Jenže v 85. minutě dali branku hosté. Skoro celou první půli jsme měli navrch, tlačili jsme je, měli plno šancí, ale oni podnikli tři brejky a dali tři góly. My jsme se ve druhém poločase zvedli a srovnali jsme. Po nedorozumění v obraně jsme ale dostali čtvrtý gól. Jsme hodně zklamaní, je to nezasloužené," ulevil si kostomlatský záložník Jaroslav Tománek.

„Utkání jsme rozehráli velice dobře a do třicáté deváté minuty jsme vedli tři nula. Pak těsně před půlí domácí snížili. Domácí dali všechny tři góly hlavou po standardních situacích. Po přestávce jsme nechali Kostomlaty vyrovnat, potom se ale štěstíčko přiklonilo na naší stranu a v závěru jsme vítězství udrželi. Jsou to pro nás zlaté body, ale zatím to nic neřeší. Všechno ukáží až další zápasy," uvedl krchlebský trenér Jiří Pažout.

Branky: Houdek 2, Zalabák – Poklop, Král, Jeník, Hurych. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 4:2. Diváci: 70. Poločas: 1:3.
Kostomlaty: Touš – Šulc, Sporiš, Houdek, Zinek – Janata, Tománek, Neagu, Večeřek – Zalabák, Bárta.
Krchleby: Berky – Patáčik, Maruška, Valíček, Halík – Poklop, Jeník, Košvanec, Pýcha – Král, Hurych.

Tabulka

1. Vykáň                   ⋌ 18 13 1  4 92:47 40
2. Loučeň                 ⋌ 18 11 3  4 48:21 36
3. Hr. Jeseník            ⋌ 18  9 4  5 32:31 31
4. Sn Poděbrady      ⋌ 18  9 2  7 33:33 29
5. Pátek                   ⋌ 18  8 4  6 37:31 28
6. Semice B              ⋌ 18  9 1  8 50:61 28
7. Měst. Králové        ⋌ 18  8 3  7 56:47 27
8. P. Nymburk B       ⋌ 18  7 3  8 45:44 24
9. Kostomlaty           ⋌ 18  6 3  9 39:47 21
10. Běrunice             ⋌ 18  6 3  9 31:41 21
11. Přerov n. L.        ⋌ 18  5 4  9 29:38 19
12. Kost. Lhota         ⋌ 18  5 4  9 24:35 19
13. B. Poděbrady B   ⋌ 18  5 3 10 28:51 18
14. Krchleby              ⋌ 18  5 2 11 35:52 17

Střelci OP

24 – Maxhuni, 22 – Dlouhý (oba Vykáň), 19 – Zalabák (Kostomlaty), 16 – Kubelka (M. Králové), 15 – Štěpánek (Loučeň), 14 – Koštíř (Semice B), 13 – Vignozzi, Bellada (Vykáň), 12 – Pěnička (Slovan Poděbrady), 10 – Nepovím (Polaban B), Vaňura (Běrunice), 9 – M. Černý (Běrunice), Novák (M. Králové), 8 – Martin Paclík, Marek Paclík (Pátek), Ryšánek (Polaban B), P. Novotný (Městec Králové).

Brankáři s nulou

7 – Bednář (Loučeň), 5 – Hadvičák (Sn Poděbrady), 4 – Vaněk (Pátek), J. Mácha (K. Lhota), 3 – K. Chrastný (Běrunice), 2 – Valenta (Přerov), Csók (M. Králové), Berky (Krchleby), L. Pulda (Hr. Jeseník), 1 – Kloz (M. Králové), Klíma (Bohemia B), Veselý (Kostomlaty), Pistor (Krchleby), Ostřížek (K. Lhota), Valášek (Polaban B), Kosmák (Vykáň).