SOKOLEČ – SN PODĚBRADY 4:1

„V prvním poločase byla naše hra upracovaná, nemohli jsme se dostat do tempa, soupeř pečlivě bránil. Dali jsme šťastný gól," řekl k prvnímu poločasu okresního derby trenér sokolečských fotbalistů Stanislav Košek. „Druhá půle už byla jednoznačná, to jsme hráli velice dobře. Přesto tam byly ještě věci, které potřebujeme zlepšit," uvědomoval si Košek.

Ten už mohl počítat s uzdraveným stoperem Petrem Šťastným. A na výkonu mužstva to bylo znát. „Pomohlo nám, že se vrátil do sestavy. Naše vítězství je zasloužené," dodal sokolečský kouč.

„První půle byla vyrovnaná. My jsme měli dvě dobré šance, které jsme nedali. Oni dali jediný gól, navíc to byla tečovaná střela. Do jiné šance jsme domácí nepustili. Za stavu jedna nula jsme nedali stoprocentní šanci a ihned z protiútoku jsme inkasovali podruhé, To bylo pro další vývoj zápasu rozhodující," uvedl obránce poděbradského Slovanu David Linhart, který kvůli svalovému zranění do zápasu nenastoupil. „Mohli jsme v Sokolči uhrát víc, na šance to bylo možná vyrovnané. Oni své příležitosti ale narozdíl od nás proměňovali," dodal Linhart.

Branky: Kozel 2, Šváb, Auer – Majer. Rozhodčí: Mansour. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0.
SK Sokoleč: Kun – Kotek, Šťastný, Zelený, Půlpán – Šváb (60. Košický), Hruška, Vodvářka, Rýdl – Kozel, Auer.
Slovan Poděbrady: Hadvičák – Sekera (46. HranCa), Hanuš, Navrátil, Tomíšek – Borovička, Majer, Sezima, Moník – Havlík, Stánok.