Ostrá doma gól nedostala

Borci Ostré hostili na svém trávníku Dobříš. Ta se snažila, dřela až do konce, z vítězství se ale radovali domácí. Závěrečná děkovačka byla na místě. „Kluci z Dobříše se snažili hrát fotbal. Sice bylo vidět, že to byl první zápas, protože ve hře bylo hodně nepřesností, ale jinak super," rozplýval se po zápase obránce vítězného týmu a nová opora zadních řad Radek Hochmeister, který má za sebou několik štací v nejvyšší soutěži.

A málem se hned zapsal mezi střelce. Jeho gól ale rozhodčí neuznali. „Byl to jasný ofsajd. Stál jsem tam dva metry," přiznal stoper Ostré.

Jeho mužstvo branku nedostalo, takže svůj úkol splnil na jedničku. „Největší zásluhu na vítězství má náš brankář, který chytil dvě nebo tři šance," dodal zkušený Hochmeister.

Polaban musel otáčet

Také Polaban Nymburk vstřelil dvě branky, které mu vynesly vítězství 2:1 na umělé trávě Spartaku Příbram. „Je to úspěšný vstup. A to hlavně proto, že jsme jako první prohrávali a podařilo se nám skóre otočit. Nebylo to ale vůbec snadné, domácí hráli dobře, mají ve svém středu zkušené hráče," řekl k utkání nymburský kormidelník Radek Kulhánek.

Jak už bylo řečeno, vítězství se nerodilo snadno. Příbramský útočník Šmucler se protáhl mezi dvěma obránci a propálil Malého. „Ovšem od té doby jsme měli častěji míč na svých kopačkách a domácí už nic neměli. Šance jsme měli hlavně my, ale ani jednu ze čtyř slibných příležitostí brankou neskončily," uvedl kouč Polabanu.

Jeho tým si nakonec dokráčel pro tři body, zasloužili se o to dva obránci – Kavka a Pečínka. „Na hřiště přišel David Šťastný a svůj druhý dotek s míčem proměnil v gólovou přihrávku. Potom bylo otázkou času, kdy dáme druhý gól. A pomohly jsme si standardní situací. Pečínka si naběhl na centr Čejky a byl z toho druhý gól," měl radost Kulhánek.

Semice už nejsou poslední

Z posledního místa se po jarní premiéře odpoutaly Semice. Ty vyhrály na svém trávníku nad Jílovištěm 1:0 a právě na tento tým se bodově dotáhly. Nyní mají oba celky shodně třináct bodů. „Jsou to hodně cenné body, ale musíme v jejich sbírání pokračovat. Je to jen takový minikrůček," uvedl po vítězném zápase vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka.

Utkání rozhodla jediná trefa, tu měl na svědomí Michal Koštíř, který mířil přesně z trestného kopu. Hosté zahrozili poprvé už ve druhé minutě, kdy trefili tyč. „Hosté byli lepší na balonu, měli územní převahu. My jsme to ale skvěle ubránili a bojovali jsme. A nakonec jsme to byli my, kdo neproměňoval nejvyloženější šance. Kdybychom přidali druhý gól, mohli jsme mít klid. Soupeř hrál technicky, ale měl jedinou velkou šanci. Také při nás stálo štěstí. Jíloviště ani jednou v přípravě neprohrálo," dodal Čepelka.