Fotbalisté Milovic se ve 21. kole okresního přeboru zřejmě definitivně připravili o naděje na postup do I.B třídy. Nejtěsnějším výsledkem 1:0 prohráli v Kostelní Lhotě a Nymburk se mu vzdálil už o šest bodů. Navíc má lepší bilanci vzájemných zápasů. Ve hře je ještě patnáct bodů, ale jen těžko se dá předpokládat, že jich Milovice získají o sedm víc.

Na druhém konci tabulky se pomalu rýsují sestupující týmy. Libice se už jen těžko zachrání. Její záchrana je totiž jen v oblasti teorie. Podobně je na tom i Přerov, který si ale připsal další jarní výhru. Ze svých devatenácti bodů jich 14 nasbíral na jaře, takže je možné, že by mohl sestupu uniknout. Pokud by sestupoval i tým z 12. místa, jen těžko v současné době odhadovat, který by to byl. Mezi 7. a 12. místem je totiž jen tři body rozdíl.

Z individuálních výkonů lze vyzdvihnout Lukáše Krále. Útočník Hrubého Jeseníka dal soupeři pět branek. A to ještě při šestém pokusu neproměnil penaltu.

Rožďalovice B – Kovanice 6:2

O vítězství domácích rozhodl výborný úvod, když už v 6. minutě vedli 2:0. Hosté poté snížili z penalty. „Tu snad viděl pouze pan rozhodčí. Náš tým to ale nemohlo zastavit,“ řekl hrající trenér Trnavanu Miloš Hojsák. Se svými spoluhráči si v klidu dokráčel k vysoké výhře. „Konečně nám to tam aspoň trochu začalo padat, i když gólů jsme mohli vstřelit mnohem víc,“ dodal Hojsák. „Podali jsme ve všech řadách špatný výkon. Zase jsme třetí od konce, máme doma Krchleby, takže musíme vyhrát,“ řekl kouč Kovanic Jaroslav Král.

Branky: J. Najmon 2, J. Valeš 2, M. Hojsák, Antoš – Král (z PK), Chmel. Rozhodčí: Křivka. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 3:1.

Rožďalovice B: Borecký - Vlček, Švábenský, J. Hojsák, Hůlek – J. Nechánský, M.Hojsák (80. T. Nechánský), J. Valeš, Blažek (70. Javůrek) – Kapal (65.Antoš), J. Najmon.

Kovanice: Mach – M. Krejčík (12. Líbal), Šnídl (65. L. Krejčík), Zlámaný, Janskovský – Kuchař, Černý, Kopecký, Král – Kunc, Chmel.

Kostomlaty – Pátek 0:2

Zápas začali aktivněji hosté. V 15. minutě trefil Bezděčný z trestného kopu břevno. O deset minut později už Martin Vančura mířil s pomocí obou tyčí do brány – 0:1. To domácí nastartovalo k větší aktivitě. Jejich střely ale končily mimo bránu Botnariho.

Druhý poločas domácí pokračovali v tlaku, ale Pátek dobře bránil. V 60. minutě rozhodčí Salava vyloučil Bureše a hosté tak museli bránit těsný výsledek. Vzápětí však Martin Vančura druhou brankou pojistil výhru Pátku. Kostomlaty sice ještě v závěru kousaly, vyrovnat však nedovedly. „Hosté byli během zápasu aktivnější. My jsme nehrály dobře,“ řekl vedoucí družstva Kostomlat Josef Petráš. „Zápas byl hodně bojovný a díky rozhodčímu i dost vyhecovaný. Třeba před vyloučením Bureše přehlédl jasný faul. Kluci ale bojovali a spíše než fotbalovostí jsme vyhráli bojovností. Všem klukům za výkon děkuji,“ řekl po zápase kapitán Pátku Jaromír Bulíř.

Branky: 25. a 63. Martin Vančura. Rozhodčí: Salava. ŽK: 1:2. ČK: 60. Bureš (Pátek). Diváci: 120. Poločas: 0:1.

Pátek: Botnari – A. Svoboda, Junek, Vyleťal, Bureš – Mrázek (65. Zumr), Bulíř, Bezděčný, Vaněk – Zedník, Martin Vančura (70. Beran).

Kostomlaty: Touš – Hanousek, Jarolím, Janata, Zinek (46. Zalabák) – Malinek, Neagu, Pavel Dvořák, Holman – Jeník (64. Petr Dvořák), Novotný.

Kostelní Lhota – Milovice 1:0

V tvrdém utkání ukázali hosté, proč bojují o čelo. Byli rychlejší a lepší. Ve 30. minutě musel rozhodčí utkání na deset minut kvůli prudkému dešti přerušit. Chvíli po návratu na hřiště po faulu vyloučil domácího Janouška. Hosté pak vystupňovali převahu, ale nejlepší obrana v soutěži odolávala. V 53. minutě se síly na hřišti srovnali, když viděl červenou kartu i milovický Štefík. Domácí pak svoji hru zlepšili a začali se prosazovat v brejcích. V 70. minutě šel po ideální přihrávce Telipského Mácha sám na brankáře a jediným gólem rozhodl zápas. V 78. minutě viděl daší milovický hřáč červenou kartu. Přestože hráli hosté jen v devíti, hnali se za vyrovnáním. To se jim ale nepovedlo a kdyby byli domácí při svých šancích přesnější, mohly Milovice inkasovat druhý gól. „Musím naše hráče pochválit za nejlepší výkon v sezoně. Hosté si zápas prohráli sami,“ řekl vedoucí družstva Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich. „Je to pro nás strašné zklamání. Jsme realisti a je jasné, že jsme definitivně přišli o postup. Nemůžeme se na nic vymlouvat. Sami jsme se o něj připravili,“ řekl kouč Milovic Roman Magada.

Branka: 70. M. Mácha. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 4:4. ČK: 1:2 (35. Janoušek – 53. Štefík, 78. Roth). Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Vácha, Holešovský, Beránek, Láska – Janoušek, Sládek (65. M. Mácha), Pokorný, Telipský (84. Ulrich) – Andrle, Houdek.

Milovice: Fišer – Roth, Fiala, Říha, Novák – Plecitý, Mencl, Beneš, Růžička – Müller, Štefík, střídali J. Petráš, P. Petráš a Palička.

Městec – Polaban B 1:3

Městec zaspal začátek zápasu. Už ve 3. minutě se prosadil Kukla a ve 20. minutě přidal druhou trefu Fiala. Městec sice snížil Vighem, ale poslední slovo měl v 70. minutě Polaban. „Hrajeme vždycky až ve druhé půli. V té to bylo znatelně lepší. Soupeř ale vyhrál zaslouženě,“ řekl trenér Městce Přemysl Horyna. „Máme několik zraněných, takže museli nastoupit i hráči z béčka,“ dodal Horyna. „Díky tomu, že Milovice zaváhaly jsem blíže postupu. Musíme ale hrát až do konce, abychom nedopadli třeba jako Sparta v lize,“ řekl vedoucí družstva Polabanu Karel Kovacs.

Branky: 58. Vigh – 20. a 70. Fiala, 3. Kukla. Rozhodčí: Malý. ŽK: 4:1. ČK: 77. Šebek (Městec). Diváci: 80. Poločas: 0:2.

Městec Králové: Mojžíš – Kříž (70. Šebek), Krejčí, Eliáš, Poděbradský – Veselý, Sýkora, Z. Hradečný, Hejduk (76. Vízek) – Vigh, Novotný (46. Votava).

Polaban Nymburk B: Havelka – Poklop (46. Kubálek), J. Grešula, Hájek, M. Košvanec – Szabó, Vagenknecht, Jeřábek, Martinec – Kukla, Fiala (75. P. Grešula).

Přerov – Poříčany 4:0

Přerov má na jaře formu, naopak Poříčany trápí. Domácí dali všechny své góly v rozmezí třinácti minut. Po čtvrté brance nebylo co řešit. „Byl to nejslabší soupeř, se kterým jsme hráli,“ řekl hráč domácích Jaroslav bulva. „Trápí nás marodka a podle toho to také tak vypadalo. Navíc nás ani nepodržel gólman,“ řekl trenér hostů Roman Marušák.

Branky: Bareš 2, Švancara, Gaško. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0.

Přerov: Skuhravý – Cílek, Čurda, Kadeřávek, Neuhausel – Švancara, Smolík (87. Šorel), Palas (85. Martínek), Gaško – Galbavý, Bareš.

Poříčany: Starý – Bečka, Zedník, Černý, Kondor – Skála, Moravec, Ondruš, Holler – Horyna, Kracman.

Hrubý Jeseník – Běrunice 5:2

Všech pět gólů Hrubého Jeseníka dal Lukáš Král Na jeho první dva góly hosté ještě odpověděli, jenže když dal třetí gól, ovládl se svým týmem zápas. V poslední čtvrthodince pak dal ještě další dvě branky a v samém závěru měl možnost pokutového kopu, který ovšem neproměnil. „Zápas se nám povedl. Ve druhé půli jsme vedli 3:2 a hráli jsme, co jsme potřebovali,“ řekl vedoucí jesenického družstva Přemysl Hemiš. „Nehráli jsme v optimální sestavě. Museli nastoupit dorostenci a do hry šel i náhraní brankář,“ vysvětloval kouč Běrunic Luboš Vlach.

Branky: 6., 44., 67., 75. a 82. Král – 43. a 59. Mašinda. Rozhodčí: Noll. ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 2:1.

Hrubý Jeseník: L. Pulda – Otta, P. Stránský, Ott, Pivec – D. Pulda, Slavík (74. R. Hurych), Horák, Kryštof (81. T. Hurych) – Král, Procházka.

Běrunice: Šafařík – Poláček, Zima (70. Čížek), Kohoutek, Černý – M. Chrastný, M. Mašinda (70. Budai), R. Šafařík, Pilař – Brzák, K. Chrastný.

Krchleby – Libice 4:3

Domácí tým získal důležité tři body. Třikrát vedl o dva góly, ale vždy nechal dát Libici kontaktní gól. V 70. minutě dali hosté na gól na 4:3, vyrovnat se jim už ale nepovedlo. Stínem zápasu bylo zranění Petra Kubíka. Ten si už v první minutě zlomil nohu.

Branky: Valíček 2, Pulda, Červinka – Měchejř 2, Hovorka. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 2:1.

Krchleby: Pecka – Soukal, Maruška, Petr Kubík (1. Klár), Čapek – Valíček, Pulda, Dytrych, J. Kubík – Červinka (70. Pavel Kubík), Hůlka.

Libice: Prokeš – Szárovský (70. Pelikán), Homola, Měchejř, Faltýsek – Nedobitý, Hovorka, Leština, Kučera – Beneš, Holub.

1. Polaban B 21 16 5  0 63:21 53
2. Milovice 21 15 2  4 55:19 47
3. Kostomlaty 21 11 2  8 35:35 35
4. Rožďalovice B 21  8 9  4 29:21 33
5. Městec Králové 21 10 3  8 29:27 33
6. Pátek 21  9 2 10 40:41 29