Nymburští fotbalisté se budou na jarní odvety, do nichž vstoupí jako jedenáctý tým tabulky I.A třídy ve skupině B s devatenácti body, připravovat jen v domácích podmínkách. „Trénujeme třikrát týdně, většinou v úterý, ve středu a v pátek,“ uvedl kouč nymburského celku Ondřej Murárik.

Dvakrát týdně využívají nymburští fotbalisté hřiště s umělým povrchem ve Sportovním centru, jednou proloží dril běhání, posilovnou nebo jinou formou aktivity.

Polaban má v plánu sehrát pět přípravných střetnutí. Jedno už má za sebou. „Jde o soupeře většinou z vyšší soutěže. A určitě nás tito protivníci prověří. Postupně budeme v těchto zápasech kristalizovat sestavu,“ řekl Murárik.

Co se týče posil, v této kolonce je zatím téměř prázdno. Z Poříčan se vrátil po půlroční epizodě Jarschel, po půl roce v zahraničí se vrátil gólman Holešovský, a klub zkouší ukrajinského útočníka Andriichuka, který dal na podzim devatenáct gólů za Kovanice ve třetí třídě. „Jinak nikoho nového nemáme. Budeme hlavně potřebovat, aby byli všichni zdraví,“ přeje si kouč Polabanu.

Potěšitelné pro klub je, že nikdo nehodlá kádr opustit. Zatím. To se však mlže do startu soutěže pochopitelně změnit.

Prohlédněte si fotogalerii z mistrovského utkání Polaban Nymburk - Bohemia Poděbrady (4:0)

Fotogalerie: Z fotbalového utkání I.A třídy Polaban Nymburk - Bohemia Poděbrady (4:0)

Trenér Murárik už nakousl otázku uzdravení se některých hráčů. Řada z nich laborovala s potížemi už na konci podzimní části sezony. „Jenže nám se marodka neprázdní, spíše naopak. Někteří byli zranění ještě dřív, než jsme začali. Snad by se mohl brzy vrátit do hry Sladkovský, ale u dalších hráčů nevíme. Je jich více než dost. Takže v tomto směru zatím nic moc,“ ulevil si kouč nymburského mužstva Ondřej Murárik.

Příprava Polabanu Nymburk

27. 1. Polaban Nymburk – Kutná Hora 1:1 (branka Wiehl)
11. 2. Polaban Nymburk – Pátek
17. 2. Polaban Nymburk – Slovan Poděbrady
24. 2. Polaban Nymburk – Poříčany
2. 3. Polaban Nymburk – Mnichovo Hradiště


Načítám tabulku ...