Příští kolo by ale už mohlo rozhodnout. Jíkevským stačí získat jeden bod na hřišti Běrunic a nemusí se ohlížet na ostatní výsledky.
Z výsledků tohoto kola zaujala snad jen výhra Kněžic v Přerově. Pro Kněžice, které jsou už definitvně posledním týmem letošního ročníku, to byla první výhra na hřišti soupeře.

Přerov – Kněžice 0:2

Kněžice přijely s dobrou obranou taktikou s rychlými brejky. Prezentovaly se velkou obětavostí, což kontrastovalo s malou bojovností některých domácích hráčů.

Více šancí měli domácí. V první půli to bylo na břevna 2:1. První branka padla až ve 47. minutě. J. Sedláček se objevil sám před Veselým a nezaváhal – 0:1. Pak nastřelili domácí třetí břevno a hosté museli ještě nekolikrát odkopnout míč z brankové čáry. Vítěze potvrdila druhá branka v 85. minutě. Vstřelil ji do otevřené obrany Brzák. „Hráli jsme na brejky a dva se nám podařily. Hodně nám pomohl gól hned v úvodu druhé půle, který ovlivnil další průběh zápasu,“ řekl manažer Kněžic Tomáš Živnůstka.

Branky: 47. Brzák, 85. J. Sedláček. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: 2:5. Diváků: 100. Poločas: 0:0.
Přerov: Veselý – Průša (68. Galbavý), Čurda, Mareš, Trbušek – Šorel (46. Švancara), Palas, Cílek, Jíra (82. Koštíř) – Urban, Šenkýř.
Kněžice: Raich – Hlaváček, Tůma, Prokeš, Adam – Havránek (73. Řeháček), J. Sedláček, R. Sedláček, Jelínek – Brzák, Michl.

Poříčany – Kovanice 3:5

Hosté začali v Poříčanech lépe a už v 7. minutě se ujali vedení díky brance Černého. Kovanice hrozily především z rychlých brejků. Ve 22. minutě byl v pokutovém území faulován hostující hráč a z nařízené penalty zvýšil kovanický Šnídl na 2:0. Domácí měli několik slibných příležitostí, o které se svojí zbrklostí připravili. Hosty v první půli držel svými vynikajícími zákroky brankář.

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe hostující hráči a v 55. minutě po trestném kopu Černého zvýšili na 3:0.

Domácí si vytvářeli šance, ale trefit se do brány byl pro ně problém. V 65. minutě snížil Koula a dvěma slepenými góly v 70. a 74. minutě srovnal stav zápasu na 3:3. V 78. minutě ale kovaničtí hráči strhli vedení na svou stranu a při hře domácích vabank v 85. minutě rozhodli o konečném vítězství. „V Poříčanech se hrál krásný zápas z obou stran, který však nezvládl rozhodčí Suchánek a svými verdikty dokázal rozlobit nejen hráče na obou stranách, ale i fanoušky obou táborů a z klidného zápasu udělal zbytečnou bramboračku,“ zlobil se trenér Poříčan Václav Kupr.

Branky: 70. a 74. Adamovič. 65. Koula – Černý 3, Šnídl, Kopecký. Rozhodčí: Suchánek. ŽK: 3:2. Diváků: 90. Poločas: 0:2.
Poříčany: Starý – Horyna (60. Šeda), Carba, Chvojka, Bečka – Černý, Soročin, Adamovič, Vaňhal (80. Vavák) – Moravec, Koula.
Kovanice: Mach – Martin Krejčík, Šmejcký, Zlámaný Klár (80. P. Krejčík) – Král, Černý, Kopecký, Šnídl – Chmel, Kuchař (70. Kunc).

Pátek – Hr. Jeseník 4:1

Utkání Jeseníku vůbec nevyšlo. V prvním poločase sice inkasoval jen jednou, ve druhé půli ale dostal další tři góly. Jedinou branku dal až v nastaveném čase Král. „V prvním poločase jsme možná ještě trochu hráli, ve druhé půli jsme ale už jenom kecali,“ řekl vedoucí jesenického týmu Přemysl Hemiš.

Branky: M. Vančura 2, Svoboda, Fiala – Král. Rozhodčí: Myška. ŽK: 0:4. Diváků: 100. Poločas: 1:0.
Pátek: Botnari – Drahovzal, Bulíř, Junek, Major – Vyleťal, Svoboda, Fiala, Bureš – Pinkas (60. Vaněk), M. Vančura.
Hrubý Jeseník: L. Pulda – L. Hurych, T. Hurych, Rybín (73. D. Pulda), R. Stránský, Otta, M. Najmon, Kryštof, R. Hurych (73. Kurka) – Král, Kunc.

Jíkev – Městec 4:0

Utkání Městci vůbec nevyšlo. Jíkev vedla už od 10. minuty brankou V. Jouzy a druhý gól přidal těsně před přestávkou Kápička. Městec ovšem nebyl pozadu a vytvořil si více šancí. Ani jedna však neskončila gólem. „Podržel nás Zemánek, který zachytal nejlepší zápas na jaře,“ poznamenal předseda Jíkve Václav Hrdlička. Druhý poločas měla navrch Jíkev, která přidala další dvě branky. „Druhý poločas byl o sto procent lepší,“ řekl Hrdlička. „V prvním poločase jsme měli dát góly. Jenže jsme nedokázali proměnit vyložené šance,“ postěžoval si kouč Městce Vlastimil Bína. Toho trochu rozladil výkon rozhodčího. „Rozhodčí vůbec nechrání talentované hráče. Třeba takového Velenského zastavili soupeři jen za cenu faulu, ale většinu jich rozhodčí přehlédl a nechal hru pokračovat,“ kroutil hlavou Bína. „Je ale pravdou, že domácí vyhráli zaslouženě,“ dodal městecký trenér.

Branky: Kobera 2, V. Jouza, Kápička. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 3:3. Diváků: 70. Poločas: 2:0.
Jíkev: Zemánek – Strašík, Lebduška, Dušička, Dudek – V. Jouza (75. L. Jouza), Kubín, Kobera, Muška – Aust (80. Šmelhaus), Kápička.
Městec: Doležal – Kříž, Konhefr, Bíža, Poděbradský (46. Hejduk) – Hradečný, Eliáš, Suchochleb, Sýkora – Velenský (80. Novotný), Pospíšil.

Krchleby – Běrunice 2:1

Góly padaly v Krchlebích až ve druhém poločase. V tom prvním byli lepší domácí, brána pro ně byla ale zakletá.

Do vedení se dostali na začátku druhé půle hosté, když Loudila překonal D. Mašinda. Chvíli na to měl obrovskou šanci ještě běrunický L. Janouch, ten však bránu zblízka přestřelil. Čtvrt hodiny před koncem zápasu se povedlo vyrovnat Rysovi. „Po tomto gólu domácí tým dost ožil,“ poznamenal běrunický trenér Luboš Vlach. O vítězství Krchleb rozhodl v 80. minutě svojí brankou domácí Hůlka.“Byl to dobrý fotbal. Jenže jsme nedokázali proměnit řadu šancí. Hlavně v prvním poločase. Kdybychom proměnili v první půli tři tutovky, mohlo být rozhodnuto mnohem dřív. Zbytečně jsme si to zkomplikovali,“ řekl trenér Krchleb Luboš Zdobinský. „Soupeř byl o něco lepší. Sami si komplikujeme hru, když kazíme jednoduché přihrávky a soupeře tím dostáváme do hry,“ kroutil hlavou běrunický kouč.

Branky: 75. Rys, 80. Hůlka – 55. D. Mašinda. Rozhodčí: Salava. ŽK: 2:3. Diváků: 80. Poločas: 0:0.
Krchleby: Loudil – Pulda, čapek, Maruška, Musil – J. Kubík, Ditrich (60. P. Kubík), Hůlka, Valíček – Osmanovič (80. Jokl), Červinka (46. Rys).
Běrunice: Kropáček – Poláček, J. Janouch, P. Hála (77. Štus), Zima – L. Hála (25. Fiferna), R. Lehký, M. Mašinda (46. D. Mašinda), R. Černý – L. Janouch, Pilař.

Lysá B – Opočnice 1:1

Utkání mělo slabou úroveň. Do vedení šla Opočnice ve 30. minutě, když Montes vyslal Jambora a ten překonal domácího brankáře. Lysé se povedlo vyrovnat v 50. minutě díky trestnému kopu Vavříka. „Z obou stran to byla tragedie. Hrálo se prakticky bez obran. Na šance to bylo tak deset deset a padl jen jeden gól na každé straně,“ řekl k utkání trenér Opočnice Dalibor Vaněček.

Branky: Vavřík – Jambor. Rozhodčí: Langr. ŽK: 0:2. Diváků: 30. Poločas: 0:1.
Lysá B: P. Málek – Janda, Šťastný, V. Novotný, Manhart – Kadeřábek, Vavřík, J. Málek, Vrbický – Urban, Poborský, střídali Schneiberg a Jirsa.
Opočnice: V. Košvanec – Strejček, Svoboda, J. Košvanec, Konývka – Montes, Blažek ml., Herčík, Mazač – Jambor (70. Špinka), Mikšovský.

Kostomlaty – Polaban B 0:1

Utkání rozhodl jediný gól na začátku druhého poločasu. O ten se postaral Kukla, kterému posadil míč na hlavu přesným centrem Spilka. Ještě před tím rozvlnil síť za zády Havelky Zalabák, ovšem gól nebyl kvůli ofsajdu uznán. Stejná situace se opakovala také na druhé straně, tentokrát dával gól z ofsajdu Spilka. „Sehráli jsme dobrý zápas. Musím kluky pochválit,“ řekl spokojený trenér Nymburka Karel Kovacs. „Byl to dobrý zápas, ale více by mu slušela remíza,“ poznamenal Josef Petráš, vedoucí kostomlatského družstva.

Branka: 47. Kukla. Rozhodčí: Křivka. ŽK: 3:0. Diváků: 100. Poločas: 0:0.
Kostomlaty: Fišer – Novák (44. Holcman), Houdek, Čemus (85. Bořil), Janata – Hanousek, Sporiš, Pavel Dvořák, Petr Dvořák (62. Leden) – Neagu, Zalabák.
Polaban B: Havelka – Košvanec, Uhlíř, Szabó, Hájek – J. Grešula, Vagenknecht, Růžička (62. Babic), Kapička – Spilka, Kukla.