Staronový trenér Šmejkal se musel smířit s odchodem Mária Gajdasze do Rakouska. Navíc zatím také nemůže počítat se zraněným Jindřichem, jehož start v jarní části soutěže je hodně nejistý. Smířit se nehodlal nový kouč s odchodem Skořepy do Českého Brodu a přemluvil ho k tomu, aby zůstal. To by bylo pro poříčanskou partu velké oslabení. Dalšími nováčky v týmu jsou Makovský z Českého Brodu, Kalabiška z Neratovic a mladíček Hetcl ze Štítar. To by ale nemusel být konečný výčet změn. „Ještě bychom rádi přivedli jednoho hráče, není nás mnoho, takže stále hledáme. Může to být na poslední chvíli, nebo zkraje sezony,“ uvedl kouč poříčanského týmu Zdeněk Šmejkal.

Svatba Jaromíra Vorla v Protivíně
Ano na penaltě, oddávajícím byl slavný rozhodčí. Svatbou žil celý Protivín

Poříčany jsou zatím celkem v klidném středu tabulky, na kontě mají rovných dvacet bodů a po podzimu zaparkovaly na deváté pozici. „Chtěli bychom co nejrychleji získat nějaké body, abychom mohli hrát v klidu. Střed tabulky by pro nás byl dobrý. Když budeme hrát uprostřed, budeme rádi. Větší cíl asi mít nemůžeme, víc nechceme. Na víc asi ani nemáme,“ je soudný Zdeněk Šmejkal.

Tréninkový cyklus v zimní přípravě nebyl podle jeho slov ideální. „S tréninkovou docházkou spokojený nejsem. Někteří trénovali třeba jen dvakrát týdně a to je na divizi rozhodně málo. Trénovat dvakrát týdně prostě nejde, to můžeme hrát nižší soutěž,“ ulevil si Šmejkal.

A co herní prověrky? „V posledních dvou zápasech měla naše hra parametry. Předtím jsme se scházeli v různém složení, nebyli jsme kompletní,“ zhodnotil krátce přípravné duely trenér Zdeněk Šmejkal.


Načítám tabulku ...