SK SOKOLEČ

Fotbalisté Sokolče skončili v minulé sezoně na druhém místě a byl jim opět nabídnutý postup, vedení však tuto šanci odmítlo. Mužstvo je hlavním adeptem na nejvyšší příčky. To i proto, že nikdo neodešel, naopak trenér týmu hlásí posily. Kozel přišel z Kutné Hory, Hovorka z Peček a z hostování v Poděbradech se vrátil Podrázský. „To je určitě posílení," mne si spokojeně ruce kouč Sokolče Stanislav Košek.

Je předem jasné, že Sokoleč bude hrát v nejvyšších patrech tabulky. „O tyto pozice se chceme poprat. Mančaft máme kvalitní, takže je to dané. A postup? To zatím ne, ale chceme být nahoře. Pak uvidíme, jak to dopadne," uvedl Košek.

A kdo by podle něj mohl být spolukandidátem na nejvyšší stupně? „Týmy tolik neznám, ale asi Libice a nejfotbalovější jsou Jirny B, Tam je znát obrovská kvalita hráčů z áčka," řekl sokolečský trenér.

LIBICE NAD CIDLINOU

Loni nováček soutěže skončil třetí a letos myslí ještě na lepší umístění. „Náš cíl je vybojovat postup," hlásí dopředu Miroslav Tomáš, manažer Libice. „Uvidíme, jak se  nám povede začátek soutěže."

V Libici došlo k několika změnám. Hostování ukončil Šorm, do Polabanu Nymburk odešel hostovat Lambert.Naopak přišel Billý z Poděbrad, Václavík z Velimi a Rýdl ze Starého Kolína. „To jsou velice kvalitní fotbalisté, kteří nám určitě pomohou k lepším výkonům. Trénovali s námi i další hráči, i které máme stále zájem, ale zatím nedošlo k dohodě mezi kluby," dodal Tomáš.

SLOVAN LYSÁ NAD LABEM

Téměř beze změn vstoupí do nové sezony Lysá. „Vrátil se jen Rudzan a z dorostu přišel talentovaný gólman Müller. Jinak chceme zabudovat do kádru mladé hráče z dorostu. Takže žádné velké změny," řekl vedoucí lyského mužstva Václav Šlingr.

Ani cíle nemá Lysá nijak vysoké. „Žádné velké si nedáváme. Bude záležet na vstupu do sezony a na dalších zápasech. Chceme jít zápas od zápasu a uvidíme. Kdyby se šance na postup naskytla, nebránili bychom se. Lysá by si vyšší soutěž zasloužila."

AFK SADSKÁ

V minulé sezoně se Sadská zachránila za minutu dvanáct. A také letos myslí vedení hlavně na záchranu. „Nechceme hrát o sestup, ale asi se tomu těžko vyhneme. Když vidím sílu skupiny, bude to hodně těžké," uvědomuje si jeden z dvojice sadských trenérů Václav Jindra, který vybral tři celky, které by mohl ybojovat o postup. „Mohlo by jich být víc. Určitě bude nahoře Sokoleč, fotbalová bude Vykáň a asi Libice. Soutěž bude hodně vyrovnaná," má jasno Jindra.

Jeho tým doznal také několika změn. „Odešel Říha do Radimi. Přišel Mjartan z dorostu, který hrál naposledy v Čáslavi, Polák na hostování z Kouřimi a Remza z Rejšic," popsal pohyb v kádru kouč Sadské.

Ten byl celkem spokojený s přípravou na nadcházející sezonu. „Bylo to asi jako u každého mančaftu. Zápasy jsme nehráli v plné sestavě, vždycky někdo chyběl. Docházka na tréninky byla v rámci možností, účast nebyla nejhorší," řekl Jindra.

ČECHIE VYKÁŇ

Velkou neznámou bude pro mnoho týmů v soutěži nováček z Vykáně. Ten vyhrál v přípravě všechny zápasy, prohrál jen v úterní generálce s Radimí. „Jinak jsem s přípravou spokojený," uvedl manažer klubu Václav Bryndza.

Po postupu ve Vykáni řádně posílili. Klub získal Kopeckého z Vysokého Mýta, Šplíchala z Bohemians 1905, Špůrka z Mochova, Breškovce z Baníku Ostrava, Bylinu z Kounic a Olmra z Vyšehradu. „Změny tedy byly výrazné," přiznal manažer.

Pro Vykáň to bude nová zkušenost, ale rozhodně se jí nebojí. „Chceme hrát co nejvýš, pokud možno do pátého místa," střádá plány Bryndza. „Získáme nové zkušenosti, uvidíme zajímavé soupeře, těšíme se na návštěvu ve Vykáni. Věřím, že soutěž zvládneme, mančaft na to máme," dodal manažer.