Po valné hromadě jste se stal opět předsedou svazu. Neměl jste protikandidáta, takže vlastně nebylo co řešit. Je to tak?

Nikdo jiný sice nekandidoval, což je škoda. Vždy je lepší mít protikandidáta, soutěživost je přece zdravá…

Valná hromada byla celkem rychlá, proběhla bez zádrhelů. Čekal jste tak hladký průběh?

Čekal jsem dvě kola jak do výkonného výboru tak revizní komise, takhle hladce to nečekal asi nikdo. Oproti předchozím obdobím se počet kandidátů dost snížil, a přece jen se jména kandidátů dost opakují, takže delegáti měli o své volbě jasno.

Co vás tedy v následujících čtyřech letech čeká? Co budete chtít změnit?

Pořád mám v hlavě rozšíření počtu sdružených týmů za jedno družstvo, to bych chtěl vyřešit. Trochu nám v tom vadí informační systém, jelikož to neumožňuje. Následně by měl klub umět pomoci i sloučení družstev dospělých, pokud o to budou některá družstva požadovat.

V posledním období nebylo třeba řešit závažnější problém. Čím si to vysvětlujete?

Ve fotbale moc nových funkcionářů a hráčů nepřibývá. Dřívější sokové už dnes soky nejsou, je to celé klidnější a nikdo si to proti druhému nechce rozházet, tak se chová většina oddílů slušně.

Nově byly zvoleny také Výkonný výbor a Revizní komise. Ani tady nedošlo k zásadním změnám…

Jedna velká změna tu je. Karel Mašinda už nechtěl kandidovat, místo něj byl vlastně zvolen Michal Myška. To myslím, že bude pracovitá posila ve výkonném výboru. Ostatní je beze změn.

Zmínil jste také fakt, že hodně ubývá mládežníků. Je vůbec podle vás nějaký recept na to, aby se situace v tomto ohledu zlepšila?

Hlavně jsem zmínil to, že nikdo nechce mládežníky vést. Ubývá trenérů, vedoucích družstev, tím pádem se nemá o děti kdo starat. S tímto přístupem ustát konkurenci ostatních sportů je těžké. Snad tomu napomohou dotace na trenéry z programu VIII. MŠMT, který už od minulého roku běží.

Proč je podle vás čím dál méně dětí, které chtějí hrát fotbal? Kde se stala chyba?

Je více sportů a jak jsem zmiňoval, méně lidí, kteří by se o děti starali a vedli je.

Co byste si přál vy osobně do následujícího čtyřletého období vaší vlády?

Aby neubylo ani jedno družstvo jak v mládeži, tak v dospělých. Asi jako každoročně bych si přál posílení komisí o nové tváře.