Čím si takový výprask vysvětlujete?

Praha patří mezi lídry Ligy malého fotbalu, což potvrdila, zatímco my jsme toho moc neukázali. I když to máme kousek, dorazili jsme do Prahy jen v sedmi lidech, ještě před zápasem jsme dostali omluvenky. Nestíhali jsme ani fyzicky, když jsme neměli hráče na střídání, taky jsme bohužel dostali tři, čtyři rychlé góly za patnáct minut.

S jakým cílem jste do Prahy odjížděli?

Chtěli jsme udržet čisté konto co nejdéle, jenže jsme hned z prvního útoku dostali branku. Až před přestávkou jsme snížili na 2:6 a řekli jsme si, že na domácí trochu vlétneme, jenže jsme dvě, tři šance neproměnili a hned z prvního útoku Prahy jsme zase obdrželi gól. Tím padly veškeré naděje, ale musím pochválit kluky, že se ani za takového stavu nevzdávali a odjezdili zápas do zbytku sil.

Čím si vysvětlujete omluvenky na poslední chvíli?

Čas v neděli ve tři hodiny pro nás není na zápasy nejlepší. Základna v Milovicích není tak široká jako v Praze nebo v Brně. Nemáme z čeho vybírat, když nám účast odřeklo šest sedm lidí, kteří tvoří základ výběru. Přesto jsme měli do Prahy jet s deseti lidmi, jeden hráč se nám omluvil už dopředu, s tím jsme počítali, jenže další dva účast odřekli až během neděle, s čímž už se nedá nic dělat.

Co vám tedy ukázal premiérový zápas?

Dostat desítku vypadá hrozně, ale utkání nám ukázalo charakter některých lidí. Nebojím se, že nás taková porážka položí nebo s námi zamává, spíš si z ní pokusíme vzít to pozitivní. Na zápas musíme zapomenout, nedělat z výsledku velké závěry.

Co si tedy z úvodního utkání vezmete za ponaučení?

Musíme volit jen hráče, kteří mají zájem reprezentovat milovický výběr. Nevybírat fotbalisty, kteří chtějí jezdit jen na domácí zápasy nebo do Prahy, ale takové, kteří pravidelně komunikují, zvedají telefony, reagují na zprávy. Čekají nás venkovní utkání v Brně či Blansku, což je pro nás strašná dálka, takže postavíme kluky, kteří chtějí dlouhodobě hrát za Milovice.

Jaké ambice má milovický výběr v Lize malého fotbalu?

Náš potenciál je jinde, než ukázalo první utkání. Sehráli jsme už spoustu těžkých zápasů, na Zelencupu jsme jako jediní porazili ve skupině Prahu, byť ani jedno mužstvo nemělo nejsilnější složení. Nechceme hrát spodek tabulky, spíš ve středu Ligy malého fotbalu. Rád bych byl okolo třetího či čtvrtého místa.

Další utkání vás čeká 16. září, kdy Milovice hostí Most, který na úvod zdolal Příbram 9:4. Jaký si kladete cíl do domácí premiéry?

Příbram asi taky nebyla v nejsilnějším složení, ale hrajeme před domácím publikem, naše sestava bude vypadat jinak a náš jednoznačný cíl je domácí výhra.

Jaroslav Kára