Okresní kluby daly hlas rozhodčím, o kterých si myslí, že pískají nejlépe. A těch s největším počtem hlasů jsme se vyptávali. Někdo si pochvaluje sekanou ve Strakách, jiný zase klobásku v Opolanech nebo Odřepsích, další si pochutnal na obřím hamburgeru v Pátku. Jsou i další místa, která si sudí pochvalovali – Městec Králové, Polaban Nymburk nebo Hrubý Jeseník.

Vítězně z tohoto minisouboje ale vzešly Straky. Celkem jednoznačně. Takže klobásky a sekaná v tomto okresním klubu hrajícím třetí třídu mají asi něco do sebe. 

„Aspoň něco nám jde, když to není fotbal,“ zasmál se sekretář klubu Jaroslav Cirmon. Narážel na to, že Straky jsou ve třetí třídě poslední.

Sekaná. To je možná hlavní téma při fotbale ve Strakách. A chutná i rozhodčím, kteří do Strak přijedou řídit zápasy. „Sekačka je to nejlepší, na to se vždycky nejvíce těším. Všude je to v pohodě, občerstvení nabízí všude. Ale sekaná ve Strakách je nelepší,“ hodnotí dobrůtku okresní arbitr Miloš Rozvoral. 

A funkcionářům v klubu to pochopitelně dělá dobře. „Je to samozřejmě pozitivní a jsme rádi, že u nás rozhodčím chutná,“ uvedl sekretář Cirmon. 

A v čem že je sekaná ve Strakách tak výjimečná? „Je z udírny. Prodáváme ji už řadu let, já to odhaduji na deset až patnáct let. Je to speciální sekaná se zeleninou a sýrem. Máme ji od prodejce z Milovic. Dříve byla normálně na trhu, ale nyní se už pro veřejnost nedělá. Vždycky si ji objednáme a na zápasech se prodává,“ vysvětlil Cirmon. „Máme i dobré klobásy, ty jsou takové pikantní. Za mě jsou také dobré,“ přidal.

Letos to ale vypadá, že dobré občerstvení v kabině rozhodčích není A týmu nic platné. Mužstvo nahrálo v prvním poločase sezony pouhé čtyři body a je úplně poslední ve III. třídě skupině B. „Skončilo z různých důvodů několik hráčů a nedoplnilo se to tak, aby bylo mužstvo na potřebné úrovni. Rozhodčí za to ale rozhodně nemohou,“ usmívá se Lukáš Král, který ve Strakách fotbal hraje. Z časových důvodů však moc utkání za sezonu nestihne. Ale také si rád pochutná po zápase na oblíbeném pokrmu. „Sekaná je přímo neskutečná. Je to výborná záležitost a po zápase si to vychutnávám,“ uvedl dvaačtyřicetiletý bývalý hokejista.

Sekretář Jaroslav Cirmon je také jedním z těch, kteří obsluhují udírnu při utkáních. „Občas jsem u ní také, musíme se tam prostřídat. A ohlasy jsou kladné,“ říká. „Kdybychom u nás na hřišti neměli takové dobroty, tak už by u nás asi na fotbal ani nikdo nechodil,“ usmál se znovu Cirmon.

Sekaná je vyhlášená natolik, že se podává i mimo fotbalové zápasy. I při jiných příležitostech jde na dračku. „Když jsou třeba čarodějnice, tak k nám jezdí třeba lékaři z Nymburka. Jen kvůli sekané. To je ale fakt asi jediné, co nám jde,“ zopakoval sekretář.
Takže teď už se není čemu divit, že rozhodčí jezdí do Strak moc rádi. Tak si na jaře nechte chutnat…

Otázka číslo 4: Nominovaných rozhodčích jsme se ve čtvrtém kole zeptali na povolený úplatek – pohoštění. Kde jim nejvíce chutná?

Představujeme další nominované rozhodčí
MILAN KARLÍK
Povolání: pracoval v obchodu, nyní opatrovník
Věk: 59
Píská od roku: 1978

ROMAN MYŠKA
Povolání: sekretář OFS Nymburk + OSVČ
Věk: 44
Píská od roku: 2004

KAROLÍNA RŮŽIČKOVÁ
Povolání: učitelka v mateřské škole
Věk: 21
Píská od roku: 2011

Za týden čtěte…
Pátá otázka pro vybrané rozhodčí zněla, zda hraje někdo okresní soutěž, komu byste dali cenu fair – play, a za co?