Louny přijely do Nymburka s defenzivní taktikou. A to jim náramně vyšlo. Navíc se jim podařilo vstřelit v prvním poločase gól. „Hosté dali branku hned z první akce. A pak urputně bránili," hlesl kouč Polabanu Radek Kulhánek. „Soupeř to zavřel a my jsme dobývali jeho bránu. Navíc Louny přidaly těsně po přestávce druhý gól a to byla voda na jejich mlýn. Hosté hráli na brejky a po jednom z nich měli obrovskou šanci. Tu ale nedali a my jsme v závěru snížili. Víc už jsme ale nestihli," vyprávěl nymburský trenér.

Ten se musel vypořádat s dalšími nepříjemnostmi. „Nemohli jsme počítat s Herčíkem, který byl na trhání zubů a před zápasem se zranil gólman Malý. „Nám se to rozpadlo, takže to nebylo dobré," uvedl Kulhánek.

Litol hrála v Kutné Hoře první poločas bez branek. Po změně stran ale čtyřikrát inkasovala. „První poločas byl vyrovnaný, na obou stranách bylo pár šancí. Ale nic z toho nebylo. Pak jsme vstoupili do druhé půle a hned jsme dostali gól," litoval strážce litolské brány Jakub Cink.

A to nebylo všechno, domácí udeřili ještě třikrát. „My jsme ale také nějaké šance měli. Nejsme ale schopni něco proměnit. Rozhodlo asi to, že oni dávali góly a my ne," dodal litolský gólman.