Sedmý ročník turnaje (připočítat musíme i nultý) se konal opět v Unhošti pod taktovkou ex-obsazováka SKFS Adama Kindla. Dorazily výběry všech dvanácti středočeských krajů, které byly nalosovány do tří skupin. Osm nejlepších si pak zahrálo play-off. V něm nečekaně vypadl s Kutnou Horou favorizovaný výběr OFS Mělník, který měl v kádru několik borců s divizní minulostí. „Mělník vyhrál druhý ročník, ale od té doby už ani jednou, přestože mají pokaždé nabitou sestavy. Navíc je vždycky všichni vidí rádi. Jsou zásadně v dobré náladě, přivezou dobroty a nic nehrotí,“ pochválil celek od soutoku Labe s Vltavou Adam Kindl.

Ten jako Kladeňák přál nejvíc svému týmu, který konečně toužil sesadit Rakovník z trůnu. Jenže mančaftu složenému Janem Zíkou, jinak hráčem Lhoty, se to nepovedlo. Narazil na pozdější vítěze už v semifinále, dokázal vyrovnat na 1:1, ale 20 vteřin před koncem se po autu prosadil Husák a Rakovničtí se mohli těšit na finále.

Tomáš Kaberle se stal 40. členem Síně slávy kladenského hokeje.
Tomáš Kaberle doplnil v síni slávy tátu a bratra. Je to velká pocta, usmíval se

Ve druhém semifinále se dařilo Kutné Hoře. Tým vedený Davidem Zoufalým, nejužitečnějším hráčem turnaje, si poradil se zmíněným Mělníkem. A když už jsme u nejlepších hráčů turnaje, brankářem vyhlásili pořadatelé Ondřeje Kočího, jenž chytával i za ligovou Příbram a nyní začal v tamním okrese s pískáním.

Finále patřilo výběru Rakovníka s několika borci tamního SK nebo Tatranu. Hoši od svaté Barborky vyrobili dva penaltové fauly a nakonec padli se zkušenějším týmem 0:3. Prosadil se i Pavel Bohatý. Jinak hráč SK Rakovník byl posléze vyhlášen nejlepším střelcem celého klání.

Zdroj: Jiří Gerhardt

Kapitánem celku byl veterán Josef Váňa, bývalý borec SK Rakovník, Zátiší, Jesenice, Pavlíkova, ale i od Unhoště nepříliš vzdáleného Braškova. Ten převzal vítězný pohár z rukou čestného hosta, předsedy SKFS Tomáše Neumanna (s grácií přijal skandovaný pokřik: Vítej z Belmonda!), šéfa komise rozhodčích SKFS Petra Blažeje a zmíněného hlavního pořadatele Adama Kindla.

„Jsme nadšení, ostatní trochu kyselí,“ smál se Váňa, podle něhož obsazovák Adam Kindl udělal maximum, aby vyhrálo „jeho“ Kladno. „Jasně, Honzu Beneše poslal někam pískat, aby nás oslabil. Aspoň že se stihl vrátit na rozhodující zápas,“ žertoval Váňa, jehož tým slavil lehce už na palubovce a doma v Rakovníku si borci dali ještě lahvinku sektu a dobrou večeři. „Ale příští rok už to asi nechám jen na mladých klukách,“ dodal Josef Váňa.

Zdroj: Jiří Gerhardt