Nymburský Polaban padl doma s Louňovicemi 0:2. Jeho tvrz byla dobyta. „Je potřeba si sednout a říct si, co zlepšit, protože náš výkon byl hodně špatný. Po zápase jsme měli zápisné a tam už jsme to probírali," vyprávěl po utkání nymburský útočník Pavel Mareš.

Jeho tým nahlodala první branka po standardní situaci. „Ten nešťastný gól se projevil do celého zápasu. Oni na nás pak čekali a my jsme se nedokázali prosadit," přiznal útočník Polabanu.

Jeho tým ale neměl za celý zápas vyloženou šanci. „Je to tak. Byly tam jen takové náznaky. Hosté vyhráli zaslouženě, ale celkově jsme jim to usnadnili. Ani se nedivím trenérovi, že byl naštvaný," dodal Mareš.

Poděbrady prohrály 0:3 na půdě Tatranu Rakovník. Gól dostaly hned v první minutě. „Jdeme na hřiště a řekneme si, že nesmíme dostat gól. A je to jinak. A nestalo se nám to poprvé. Sami sebe tím srážíme. Pak je to těžké, obzvlášť s tak silným soupeřem," litoval zkušený poděbradský záložník Jan Jirásek.

Bohemia měla poté šance, ty ale neproměnila. A po pauze ještě dvakrát inkasovala. „Oni na nás vlétli, byli jako utržení ze řetězu. Pak se hra vyrovnala, ovšem my jsme zazdili šance. Ve druhém poločase nás domácí jasně přehráli, byli důraznější, ale my jsme jim to zase usnadnili lacinými góly," řekl Jirásek.

Semice prohrály také, pro změnu 1:3 na trávníku Dobřichovic. Byly tak jediné, kdo dal gól. „První půle byla katastrofální. Ve druhém dějství to bylo lepší a myslím, že jsme měli i na bod," hodnotil vystoupení semického mužstva jeho vedoucí Miroslav Čepelka.

Právě první poločas rozhodl o porážce hostí. „Chodili nám tam středem hřiště. A to ještě brankář Fišer chytil tři tutovky. První půli jsme odflákli. Kdybychom hráli jako v tom druhém, mohli jsme myslet na bod," dodal Čepelka.