„Jak by se mohl prohraný zápas hodnotit? Neproměnili jsme šance, hodně jsme se na ně nadřeli," uvedl ihned po utkání zklamaný záložník domácího celku Tomáš Kočí.

Zápas byl hodně bojovný, oba celky makaly na sto procent. „Bojovné to bylo. Soupeř měl nějakou kvalitu, my jsme ji měli samozřejmě také, ale byli jsme hrozně neproduktivní, měli jsme spoustu šancí. Ale ty šance prostě nedáme. A zahodili jsme i penaltu," litoval po zápase Kočí.

Vykáň mohla v závěru vyrovnat, ale Maxhuni neproměnil pokutový kop. „Byl to zlomový moment zápasu, nakonec to ještě mohlo dopadnout všelijak. Nedat penaltu je trestuhodné," nešetřil kritikou Kočí.

Radost přímo sálala z hostujícího kouče Vladimíra Vostřese. „Hráči hráli to, co měli, co jsem jim naordinoval, abychom zhustili střed hřiště. Na obou stranách jsou fotbalisté, takže to bylo otázkou nějakého náhodného gólu.  My jsme soupeře dokázali potrestat," byl spokojený trenér Poříčan.

I on uznal, že se hlavně bojovalo. „Tak to má být, všechno se má v rámci pravidel dohrávat. Bohužel Kopecký řekl něco špatně rozhodčímu a byl vyloučen. Pak jsme museli dohrávat v deseti a Klíma nás podržel nevídaně," vyzdvihl zákroky zkušeného brankáře Vostřes.

Také poříčanský kouč se pozastavil u penalty. „Byl to zlomový moment hlavně pro domácí, proto prohráli. Ještě jsem neviděl zapískat penaltu, že hráč leží na zemi,  je pod ním míč a píská se mu hra na zemi. To jsem ještě neviděl. Mohl to být nepřímý kop. Rozhodlo odhodlání vyhrát. Je to tady šest kilometrů odsud, tak aby kluci nechodili do hospody a nesmáli se jim tam, že prohráli ve Vykáni," dodal po derby poříčanský kouč Vostřes.