Máte za sebou třetí ročník fotbalového kempu Lukáše Váchy. Jaký byl?
Podle výrazů přítomných účastníků vyloženě vydařený. Za dva turnusy tohoto třetího ročníku se tady objevilo bezmála sto sedmdesát dětí a výhrady jsme žádné nezaznamenali. Takže panuje oboustranná spokojenost. 

Váš letní fotbalový kemp je hodně vyhledávaný. Od prvního ročníku máte stále plno. Čím si to vysvětlujete?
V prvním ročníků jsme nasadili asi vysokou laťku a snažíme se ji každým ročníkem posouvat ještě o něco málo výš, nebo minimálně udělat vše pro to, aby se neposouvala opačným směrem. 

Přemýšleli jste třeba o navýšení počtu dětí nebo o třetím turnusu, když je o kemp takový zájem?
Z mého pohledu je to teď počtem účastníků nastaveno tak akorát, abychom mohli spolehlivě a profesionálně pracovat. Už takhle se kolem těch devadesáti dětí na jednom turnusu točí skoro pětadvacet lidí. Nechceme a rozhodně neplánujeme udělat z kempu Lukáše Váchy nějakou fabriku na kvantitu. 

Fotbalové hvězdy nedávné minulosti i současnosti opět nechyběly. Kdo všechno mezi mladé fotbalisty zavítal letos?
Z těch fotbalistů, kteří už nejsou profíci, tu byli Jirka Novotný s Horstem Sieglem a také Roman Bednář. Takže myslím, že ikony fotbalové Sparty. Lukáš Vácha tady byl snad čtyřikrát a pozval i pár svých spoluhráčů. Za dětma se dorazili podívat David Lafata, Vašek Kadlec a Ondra Zahustel. Také sem přijel freestyleový mág Petr „KARI“ Karásek. Všichni do jednoho z těchto jmenovaných jsou fajn lidi a jejich přístup k dětem byl obdivuhodný. 

Příprava takového kempu a jeho pořádání musí být hodně náročná. Ve zkratce – co to obnáší?
Naladit to všechno tak, aby to pak hrálo. Zatím se to snad daří. 

Plánujete další ročník?
Jednoznačně ano. Plány takové jsou.