Rožďalovice – Sokoleč 1:3

Na první branku se čekalo až do 41. minuty, kdy se parádně prosadil Valeš, byla to jediná vážnější akce jinak nudné první půle. Druhý poločas odstartoval vyloučením domácího Blažka a následným vyrovnáním, což bylo rozhodující pro další průběh utkání. Poté už Sokoleč dominovala a vstřelila ještě dva góly, čímž si zajistila tři body.

„O kvalitě soupeře jsme věděli, hlavně jejich síle směrem dopředu, čemuž jsme přizpůsobili taktiku. První poločas jsme to dodržovali na jedničku, ale po našem vyloučení se nám to zhroutilo a ten jeden hráč nám chyběl,“ litoval trenér domácích Milan Švábenský. „Dovolím si tvrdit, že vyrovnávací branka neměla platit, jelikož míč nebyl za čárou, ale ona by Sokoleč poté stejně asi gól dala, protože v deseti se těžko brání, jsou velice fotbaloví,“ vysekl poklonu soupeři Švábenský.

„První poločas mělo utkání strašné tempo, byl to opravdu pochoďák. My jsme se dobývali a domácí hráli pouze na brejky, když jim jeden vyšel, tak jsme prohrávali, ale byl to parádní gól. Druhé dějství výrazně oživil příchod Lukáše Němce. My jsme se zlepšili a otočili jsme to,“ řekl k derby hostující hráč Radek Hruška.

Branky: 41. Valeš – 55. Košický, 66. Hruška, 74. Čáp. Rozhodčí: Hamšík. ŽK: 6:1. ČK: 54. Blažek (Rožďalovice). Diváci: 120. Poločas: 1:0. Rožďalovice: Hampl – Havlík (75. Vlček), Sporiš, Pavel, Blažek – Mašinda, Valeš, Hojsák, Nechánský (75. Chlomek), Táborský – Ott (80. Hoffmann). Sokoleč: Kun – Černý, Hruška, Martínek, Plaček (65. Chvalovský) – Košický, Čáp, Vodvářka, Škvor – Šťastný, Novotný (46. L. Němec)

Tomáš Kubánek