Poděbrady- Semice 4:0

Podle slov domácího trenéra Jiřího Holatky rozhodla o osudu utkání první branka. Penalta nařízená proti Semicím. Tu domácí Jan Fořt proměnil a jakmile se domácí Poděbrady dostaly do vedení, už jej nepustily.

A navíc, ani hostům moc šancí vrátit se zpět do zápasu nedaly. Ještě před odchodem do kabin přidal druhou branku Hruška, když se po individuální akci parádně trefil do levého horního rohu Zemánkovy branky.

Svěřenci trenéra Zdeňka Doležala se snažili do druhého poločasu nastoupit se zvednutými hlavami a nepřipustit si, že už mají dvougólové manko, ale moc jim to nešlo. Tíha v podobě dvou inkasovaných branek byla na jejich herním projevu znát. Navíc kupili chybu za chybou a výsledkem byly další dva balóny v jejich síti.

Ten první tam poslal v padesáté osmé minutě Herzán, který tak stoprocentně využil Brtkovo vybídnutí ke skórování. Střeleckou listinu uzavřel dvacet minut před koncem Poděbradský. Ten se dostal za obranu hostů, přijal dlouhý pas a svého výhodného postavení dokázal bez mrknutí oka využít.

Poděbrady si do tabulky připsaly k sedmi bodům další tři. Semice budou muset na úrodu počkat. Díky jediné výhře ze čtyř utkání se totiž krčí na konci tabulky s pouhým tříbodovým ziskem.

Branky: 21. Jan Fořt (z PK), 28. Hruška, 58. Herzán, 68. Poděbradský. Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: 2:5. Poločas: 2:0. Diváci: 150.
Poděbrady: Václavík – Billý, Suchánek, Kohoutek, Voříšek – Jiří Fořt, Rulc, Jirásek, Hruška (63. Poděbradský) – Jan Fořt (57. Brtek), Herzán (76. Zumr).
Semice: Zemánek – Neuhausel (46. Janáček), Bošina, Jelínek, Novák – Mikluščák, Bříza (46. Souček), Hromadník, Švarc (83. Semický) – Koštíř, Horejc.