Bílé Podolí – Slovan Lysá nad Labem 3:4

Tak na to budou fotbalisté Lysé dlouho vzpomínat. To se totiž nevidí tak často. O čem že je řeč? Lysá nad Labem ještě v sedmdesáté čtvrté minutě prohrávala na hřišti Bílého Podolí 0:3 a body se zdály být ztraceny.

No jo, jenže pak to přišlo. To byla doslova gólová chumelenice. Během jedenácti minut poslali hosté do domácí svatyně čtyři míče a totálně obrátili vývoj zápasu.

„Soupeř, když vyhrával 3:0, tak polevil, a toho my jsme dokonale využili. Musím klukům poděkovat, že dokázali takto fantasticky zápas obrátit. To se často nestává,“ byl po utkání nadšený vedoucí Lysé Josef Červinka.

Jeho tým ale přitom nevstoupil do utkání vůbec dobře. Absence několika zraněných hráčů byla na hře Lysé znát. Hráči Lysé nedokázali podržet míče v záloze, vytvořit kombinaci. A výsledkem byly dvě obdržené branky.

Když se pak ve druhé půli jejich hra zlepšila, tak dostali smolný gól a vše vypadalo už beznadějně. „Už jsme si nemysleli, že bychom s tím něco mohli udělat,“ popisoval pocity na lysecké střídačce Červinka. Ale nakonec se povedlo.

Lysé se podařil parádní obrat a z Bílého Podolí odvezla tři body.

Branky: 75. a 82. Kříž, 78. Pavli, 86. L. Novák. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 2:4, Poločas: 2:0. Diváků: 80. Lysá: Zahrádka – Jelínek, Pavliš, L. Novák, Gregar – Zítka (58. Bäumelt), Urban, Poborský, Morávek – Husák (46. Šlingr), Moravec (46. Kříž).