Vlašim B – Litol 3:0

Vlašimská rezerva posilněna o několik hráčů druholigového A – týmu nedala litolským fotbalistům mnoho šancí a po zásluze si připsala tři body.

Jako první se mezi střelce zapsal po špatném odkopu hostující defenzivy kmenový hráč pražské Slavie se zkušenostmi z ligy Libor Tafat. Do poločasu ještě zvýšil vedení Vlašimi nechytatelně bývalý hráč Sparty Bohumil Nádeníček.

Po změně stran se potřetí do litolské sítě trefil Jícha a bylo rozhodnuto, od té chvíle se utkání pouze dohrávalo a i přesto, že hosté si vytvořili nějaké šance, neskórovali a prohráli 3:0.

„Podařilo se nám vcelku zachytit začátek, jenže vlastními chybami jsme soupeře posadili do sedla a oni postupně přebírali otěže zápasu. Nejdříve jsme špatně odkopli balón a bylo to 1:0 a zanedlouho po zbytečné ztrátě na půli hřiště už 2:0. Druhý poločas jsme malinko proházeli sestavu, Ježka poslali na hrot, což bylo znát, jenomže brzy jsme dostali třetí branku a od té chvíle se utkání pouze dohrávalo," řekl k utkání litolský trenér Pavel Jareš.

“Chtěli jsme bodovat, ale to se nepodařilo, domácí zvítězili zaslouženě, jelikož individuální kvalita byla na jejich straně, ale my neskládáme zbraně, zkusíme to příští týden proti dalšímu těžkému soupeři, Voticím,“ doplnil ještě.

Branky: 19. Tafat, 35.Nádeníček, 53. Jícha. Rozhodčí: Řezáč. ŽK: 2:3. Diváci: 130. Poločas: 2:0. Litol: Rathouský – Bohdan, Ježek, Petrouš (80. Novotný), Helmich – Vorasický, Bohdan, (61. Říha), Jareš, Sosnovský, Mlčkovský (54. Světlý) - Cáska.

Tomáš Kubánek