Rožďalovice – Městec Králové 4:0

„Podali jsme mnohem horší výkon než minulý týden a vyhráli jsme, zatímco v minulém kole jsme prohráli. Ale branky jsme dali, vyhráli jsme, jsou to body, a ty se počítají,“ komentoval sobotní utkání trenér Rožďalovic Josef Beneš.

Jeho svěřenci šli do vedení už ve dvanácté minutě. Podle jeho slov pak ale začali hrát špatně a paradoxně, místo aby branku obdrželi,vstřelili druhou.

Ve druhé půli svůj náskok ještě dalšími dvěma góly navýšili a bez potíží brali tři body.

„S výsledkem spokojen jsem, ale s hrou určitě ne. Byla plná nepřesností, chyb. Špatně jsme přebírali balóny, špatně jsme hráli v obraně. Ale body se počítají a jsou pro nás velmi cenné,“ zdůraznil kouč domácího celku, že to pro jeho tým jsou vůbec první body sezony.

Cestu za nimi jim tentokrát soupeř docela usnadnil. Městec Králové byltotižskoro neškodný. „Neměli jsme ani jednu gólovou šanci. Na branku jsme za celý zápas vystřelili sotva dvakrát. Tak se hrát nedá. Báli jsme se, schovávali jsme se. A pak, když venku prohráváme po poločasu 0:2, tak se to těžko obrací,“ hodnotil kormidelník Městce Králové Zbyněk Eliáš. „Dokud si kluci neuvědomí, že musí hrát celé mužstvo a ne jen čtyři hráči, tak vyhrávat nemůžeme,“ doplnil ještě.

Branky: 12. Mašinda, 38. Hojsák, 70. Chlomek, 80. Ott. Rozhodčí: Holý. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 2:0.
Rožďalovice: Hampl – Blažek (70. Hoffman), Sporiš, Pavel, J. Veselý – Táborský, Hojsák, Havlík, Valeš (55. Chlomek) – Mašinda (75. F. Veselý), Ott.
Městec Králové: Kloz – Jar. Veselý, Poděbradský, Hradečný, Kafka – Kvasnička, Rusín (70. Rybář), Suchochleb (65. Sýkora), Tůma – Velenský, Krejčí (80. Hejduk).