Kutná Hora – Nymburk 2:2, 5:4 na penalty

A to hlavně díky posledním minutám utkání. Plot nejdřív využil brejku, do kterého ho poslal famózní přihrávkou Nedorost, a pak přetavil v gól tlak svého týmu. Kutnohorští fotbalisté tak přišli o výhru v úplném závěru utkání.

„Opět jsme měli problémy se sestavou. Pět hráčů nám chybělo. Museli jsme to poskládat z mladých hráčů, takže náš věkový průměr se pohyboval kolem sedmnácti či osmnácti let. Nicméně jsme v tomto složení podali poměrně solidní výkon,“ byl rád trenér Polabanu Lukáš Vlk.

„V první půli jsme se hledali, ale od druhé části se hra vyrovnala a jsem rád, že jsme v závěru dokázali vyrovnat a alespoň ten jeden bod na turnaji vybojovat,“ dodal skoro jedním dechem.

A díky čemu že ve středu Nymburk slavil úspěch? „Poprvé na kolínském turnaji jsme se vyvarovali fatálních hrubých chyb, jako že jsme třeba ztráceli míče na šestnáctce nebo podobně. A hned to bylo znát. Takové chyby nás připravili o slušné výsledky nebo body ve všech předchozích utkáních turnaje,“ podotkl Vlk s tím, že ho mrzí, že k jeho mančaft k turnaji přistupoval tak trochu s pocitem, že je to příprava a nic se neděje. Na druhou stranu ale věděl, že z toho nebudou dělat drama. „Soupeři na turnaji v Kolíně byli velice kvalitní, takže z tohoto pohledu musíme zase naše výsledky brát takové, jaké jsou“ komentoval nymburský lodivod.

Nymburk před startem soutěže odehraje ještě dva zápasy. V sobotu doma proti Čelákovicím, za týden doma proti Řepínu.

Branky: 77. a 83. Plot. Poločas: 2:0. Nymburk: Skuhravý (70. Děděk) – Šťastný, Ott, Mikluščák, Nedorost – J. Jech (46. Nedbal), Čejka, Grospič, O. Jech, Nepovím (60. Moník) – Plot.