Lysá – Třebovle 3:0

S defenzivní taktikou přijeli do Lysé hráči Třebovle. A na domácí to platilo. Během úvodních dvaceti minut se tedy hned několikrát dokázali dostat do vápna, ale střely domácích šly buď mimo, nebo je polapil gólman hostů.

A i když pak měla Lysá i nadále převahu, příležitostí si moc nevypracovala.

Takže pokutový kop, který byl odpískán po faulu na Kříže v úvodu druhého poločasu, byl jak dar z nebes. Lysecký Jelínek ho proměnil, domácí šli do vedení a hned jim spadl kámen ze srdce. „Soupeř ale ani potom neotevřel hru, takže jsme se trápili dál. Až přišel gól Kříže. V ten moment se hostům navíc bez jakéhokoliv cizího zavinění zranil gólman a do branky šel hráč z pole, takže bylo úplně po zápase,“ popisoval průběhutkání vedoucí Lysé Josef Červinka.

„My už jsme pak hosty potrestali jen jednou brankou. Byl to ale velmi náročný zápas. Soupeř hrál totiž vyloženě defenzivně, takže jsme se hodně nadřeli,“ dodal ještě.

Lysá nad Labem zůstává ve své soutěži i nadále stoprocentní. „Je fajn mít ze tří zápasů devět bodů, ale je to dlouhodobá soutěž a tohle nic neznamená. Musíme šlapat dál,“ upozorňuje Červinka.

Branky: 47. Jelínek (z PK), 72. Kříž, 84. Šubrt. Rozhodčí: Meščan. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Lysá: Zahrádka – Gregar, L. Novák, Pára, Šlingr (46. Kříž) – Jelínek, Poborský (84. Jirsa), Pavliš, Morávek – Zítka, D. Novák (66. Šubrt).