Stínem utkání jsou dva zranění po vzájemné srážce – domácí útočník Maxa a hostující brankář Hospodka. V 82. minutě se srazili poté, co do Maxy, který postupoval sám na branku, zezadu vrazil hostující kapitán Pavel. A mohl být rád, že rozhodčí Hůlka byl shovívavý a nevyloučil jej. Pavel vyvázl jen se žlutou kartou.

„Vypadá to, že Hospodka si pochroumal kotník. Možná i koleno. Uvidíme, co ukáže vyšetření v nemocnici,“ řekl rožďalovický kouč Richard Vlášek.

Jeho čáslavský protějšek Jiří Antoš si zoufal, že ztratil klíčového hráče. Maxa si pošramotil kotník. „V sestavě je hodně platným hráčem. Už takhle máme velkou marodku, tak doufám, že se dá co nejdříve do kupy,“ řekl Antoš, který měl k dispozici pouze dva hráče na střídání. „Víc nás není,“ posteskl si.

Čáslav zápas jasně ovládla. Hned v úvodu soupeře přehrávala. Jenže převaha v poli nebyla dlouho nic platná. Vázla finální přihrávka. A koncovka? Zoufalá. „Už to pořádně trefte,“ nabádal Antoš své svěřence od postranní čáry.

Ale marně. A tak se domácí museli ujmout vedení po pořádně šťastné střele. Tedy spíše polostřele. Těsně před přestávkou se balon dostal ke Skoupému a ten téměř v pádu přelomoval Hospodku. „Nehezký, ale moc důležitý gól,“ glosoval domácí kouč Antoš.

Po obrátce se tlak Čáslavi stupňoval. A přišly i další góly. Napřed pojistil výhru Maxa a v poslední minutě zakončil sólo do prázdné brány Janda, který se na zteč vydal s Matouškem.

„Jsem rád, že oproti zápasu s Bakovem jsme vzadu udrželi čisté konto. Ale s ofenzivou stále stoprocentně spokojen být nemohu. Proměňování šancí nás trápí,“ řekl Jiří Antoš.

Richard Vlášek uznal, že soupeř vyhrál zaslouženě. „Jeli jsme do Čáslavi pro bod, protože minule jsme s Uhlířskými Janovicemi doma dva body po remíze ztratili. Jenže tady ten bod získat bylo hodně těžké. Soupeř je fyzicky výborně připraven, prakticky na všech postech byl lepší,“ řekl Vlášek.

Čáslav B – Rožďalovice 3:0

Branky: 45. Skoupý, 76. Maxa, 90. Janda. Rozhodčí: Hůlka. ŽK: Pavel, Valeš, Kunc (všichni R). Diváci: 150. Poločas: 1:0.

Čáslav B: Potměšil – J. Holík, Skoupý, P. Holík, Svoboda – Tomíšek (63. Vondra), Janda, Süsser, Krupička – Maxa (82. Šimon), Matoušek.

Rožďalovice: Hospodka (82. Čok) – Vele (39. Musil), Pavel, Valeš, Blažek – Sporiš, M. Hojsák, J. Hojsák, Kulhánek – Kunc (87. Horák), Najmon.