A tresty jsou opravdu mimořádné. Nejen, že Sokol Lipník musí zaplatit pokutu 50 tisíc korun, ale ještě byl přeřazen do IV. třídy a soutěžní ročník zahájí s dvacetibodovou ztrátou. „Jsou to nejvyšší možné tresty,“ řekl tiskový mluvčí disciplinární komise Miroslav Čepelka.

Sokol Lipník trest nepřijal. „Budeme se proti rozhodnutí disciplinární komise bránit dostupnými opravnými prostředky,“ řekl Deníku manažer klubu Jindřich Král. Podle něj nebyly v průběhu disciplinárního řízení předloženy žádné důkazy o tom, že by se Lipník jakkoliv provinil. „Navíc řízení bylo vedeno úplně opačně. Tedy místo toho, aby nám dokázali vinu, vyzvali nás, ať my prokážeme svou nevinu. S tím nesouhlasíme,“ dodal Král.

Rozezlený byl i Tomáš Harant, který si na svůj trest musí ještě počkat. „Já budu reagovat jednoznačně. Ještě tento týden zruším svoji registraci na ČMFS a odejdu do zahraničí. Je mi ale líto Nymburska, že o něm rozhoduje takováto partička důchodců,“ řekl Harant.

Trest čeká zřejmě i Jíkev, která sice na kauzu upozornila, ale v jejím dresu Harant na cizí registraci také nastoupil. Tento případ projedná krajská disciplinární komise.

Tresty pro Lipník

- pokuta 50 000,– Kč

- kontumace utkání: Lipník – Tatce, Bříství – Lipník, Lipník – K. Zboží, Lysá B – Lipník, Lipník – Sadská B

- přeřazení do IV. tříd

- odebrání dvaceti bodů v novém soutěžním ročníku 2008/2009.

Tomáš Koníček, Petr Koděra

Co si o trestu pro Lipník myslíte? Zapojte se do diskuze pod tímto článkem, anebo hlasujte v anketě vpravo od článku. Tam také najdete v rubrice "Související články" celou historii kauzy tak, jak ji Nymburský deník jako první přinesl.