Rožďalovice – Kouřim 1:0

„Soupeř hrál o záchranu a potřeboval vyhrát, proto možná nebyl s rozhodčími spokojen, trestnému kopu před brankou předcházel jasný faul. O první polovině se nedá mluvit jako o fotbalu, bylo to snad nejhorší, co jsem zde zažil. V kabině jsem proto zvýšil hlas a hráči začali více bojovat a běhat, ovšem potom jsme znovu polevili a bránili výsledek. Ke konci už nás Kouřim trochu přehrávala, ale bylo to pouze před pokutové území. Pokud to mám shrnout, nebyl to z obou stran fotbal ke koukání. Byla to opravdu kopaná s tím rozdílem, že my jsme branku dali, soupeř nikoliv,“ řekl po utkání trenér Rožďalovic Milan Švábenský.

„Myslím si, že jsme v zápase byli lepší, umřeli jsme ale na naši dlouhodobou bolest, spalování šancí. Nedokázali jsme trefit branku a když už se to povedlo, předvedl dobré zákroky domácí gólman. Bohužel to vypadalo, že je ve hře ještě někdo třetí, což nám rozhodčí dávali výraznou měrou poznat, podobný zápas jsem snad v životě nehrál. Zdálo se, že i samotní domácí jsou rozhodováním arbitrů poněkud překvapeni, branka padla po naprosto vymyšleném trestňáku,“ řekl po utkání kouřimský kapitán Martin Snížek.

Branka: 60. Hojsák. Rozhodčí: Šípek. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Rožďalovice: Hampl – Vele, Sporiš, Havlík (40. T. Nechánský), Hojsák – Táborský, J. Nechánský, Pavel, Hlavatý (85. Kulychok) – Knytl, F. Veselý.

Kouřim: Maxian – Novák, Skalický, Trojan, J. Snížek – Královský, Pokorný, M. Snížek, Teplý – M. Erler (70. T. Erler), Hrstka.

(Miloslav Kapic)