Litol - FK Kolín 0:0

Kolín opět ukázal, že defenziva je jeho devízou. Již ve čtrnáctém zápase na jaře udržel po osmé čisté konto. „To mě těší, že moc gólů nedostáváme,“ uvedl kouč Kolína Bohuslav Pilný. „Zápas asi skončil zaslouženou remízou, protože šance byly na obou stranách. Nám to tam teď moc nepadá, ale zaplať pánbůh, že to tam padalo dřív. Chtěl bych všechny pochválit, hlavně ty mladý, jak se s tím zápasem vyrovnali. Zapracovali jsme totiž další dorostence,“ dodal Pilný.

Tomu se ještě zamlouval jeden nečekaný krok. „Ještě bych chtěl ocenit domácí funkcionáře, kteří se k nám chovali velmi přátelsky a dokonce nám připravili přípitek a gratulovali nám k postupu, což se moc nediví. Toho si nesmírně vážím,“ podotkl Pilný.

K tomu se přidává i vedení kolínského klubu v čele s Františkem Bílkem a Janem Balíkem. „Je vidět, že má ještě smysl dělat fotbal,“ uznal předseda představenstva FK Kolín František Bílek.

„Kolín měl víc ze hry, ale víc gólovek jsme paradoxně měli my,“ přiznal kapitán Litole Václav Sosnovský. „Nás těší, že jsme s lídrem soutěže ani jednou neprohráli,“ dodal.

Rozhodčí: Schořovský. ŽK: 1:1. Diváci: 180.

Litol: Rathouský - Petrouš, Ježek, Sosnovský, Helmich - Cáska, Mlčkovský (79. Křivánek), Jareš, Černý - Veselý, Fér.

FK Kolín: Čižinský - Biško, Franc, Zdeňka, Kutil - Třešňák, Jirků - Holub (70. L. Štoček), Čapek (60. Volavka) - Svoboda, Michálek (81. Kocourek).