Litol – Úvaly 2:2

Fotbalisté Litole, kteří bojují o každý bod v krajském přeboru, předvedli něco málo očekávaného. Zápas se normálně vyvíjel až do osudného okamžiku, tedy do 35. minuty. V tento okamžikse rozehrával míč rozhodčího a na hráčích Litole bylo vrátit sportovně balon hostům. Bohužel nakopnutý balon na hostující brankáře skončil za jeho zády. A tak se Litol dostala do neočekávaného vedení 1:0. Nikdo se v tento moment neradoval a hráči s přihlížejícími diváky čekali, zda gól bude uznán. Podle pravidel však musel. Domácí fotbalisté se na české zvyklosti a bez příkazu trenéra rozhodli, že si vstřelí vlastní branku a zápas znovu zahájí za stavu 1:1. V tu chvíli muselo všechny diváky a funkcionáře klubu zahřát u srdíčka. Během prvního poločasu se nic dalšího mimořádného nestalo a hráči odešli do kabin za stavu 1:1.

Druhý poločas se odehrával jako každý jiný. Hosté se hned zkraje prosadili a Háva hlavou vstřelil vedoucí branku utkání. Domácí se od této chvíle začali více tlačit do vápna a těžili ze standardních situací. V 63. minutě hlavou vyrovnal domácí Ježek, který vstřelil svoji druhou branku vutkání. Domácí fotbalisté po vyrovnávací brance chtěli co nejdříve přidat třetí branku, bohužel ale selhávali v koncovce. Hosté na sebe také nechali párkrát upozornit, žádná z jejich střel ale neskončila za zády domácího gólmana. Kolem 150 přihlížejících diváku tedy shlédlo bojovné utkání plně překvapení a nečekaných situací.

,,Předem bych chtěl vyjádřit pochvalu hráčům za jejich charakter. Oceňuji, žev dobách, kdy potřebujeme každý bod k záchraně, sezachovají tak, jak nám všem předvedli. V zápase jsme jinak byli aktivnější, lepší. Úvaly se prezentovaly technickou hrou. Myslím si ale, že z pohledu jak se zápas vyvíjel je remíza spravedlivá," řekl po utkání trenér Litole Pavel Jareš.

Branky: 35. a63. Ježek -36. vlastní Rathouský,53. Háva. Rozhodčí: Pechanec. ŽK: Bohdan (Litol). Diváci: 150. Poločas: 1:1.

FK Litol: Rathouský – Petrouš, Bodlák, Sosnovský, Helmich – Cáska, Jareš, Bohdan, Mlčkovský – Ježek, Veselý.

(Jan Roule)