Vše se seběhlo přibližně v 70. minutě utkání, kdy vedl hostující tým 2:0. Koudelka v té době fauloval soupeře a viděl už druhou žlutou kartu. S tím se podle několika hráčů nechtěl smířit a rozhodčího napadl. „Na zápase jsem nebyl, ale z doslechu vím, že mu měl snad vyrazit píšťalku z ruky a nějak na něj sáhnout,“ řekl jednatel klubu Rajchl. Podobnou variantu potvrdil i Koudelkův spoluhráč. „Rozhodčí mu něco odpískal a dal mu kartu. Koudelka mu pak vyrval píšťalku z pusy a nějak do něj strčil,“ řekl hráč domácího celku Filip Betka. „Je pravda, že nepískal zrovna dobře, ale to, co udělal Koudelka, je neomluvitelné,“ pravil Betka.

Stejně viděli incident i hráči Kovanic. „Myslím, že byl zralej na vyhození už od desáté minuty. V 70. minutě dostal po faulu už druhou žlutou kartu, a tak vyrazil rozhodčímu píšťalku z ruky. Když se pro ni rozhodčí schýbal na zem, tak ho povalil na záda. Pak rozhodčí zápas ukončil. Byla to jasná inzultace,“ řekl jeden z kovanických hráčů, který si nepřál být jmenován.

Vyloučený hráč se ovšem s inzultací nespokojil. „Chtěl jít za ním do kabiny. Chlapy ho tam musely držet. Je to trochu nervák,“ vysvětloval spoluhráč Koudelky.

Koudelku tak čeká zřejmě vysoký trest a možná i Kamenné Zboží. „Trest rozhodně dostaneme. S tím počítáme. Hlavně ale dostane trest Koudelka. Je to takový divoch,“ uzavřel Rajchl.

Jaký ortel vynese disciplinární komise, bude jasno zřejmě už zítra.